fbpx
Біля кордону України стоїть 90 тисяч військових Росії

Біля кордону України стоїть 90 тисяч військових Росії

ЗС Росії Кордон Росія Світ Сусіди Україна

Українська розвідка повідомляє, що біля кордону України та на окупованому Криму зосереджено близько 90 тисяч російських військових.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на полковника ЗСУ Леоніда Матюхіна.

Міноборони України  відстежує ситуацію, яка склалась поблизу державного кордону України з РФ та на тимчасово окупованих територіях Криму та Донецької та Луганської областей.

Факти, що надаються розвідувальними органами України, знаходять своє підтвердження під час обміну інформацією з партнерами України.

До складу угруповання російських сил входять війська 8-ї, 20-ї армій Південного і Західного військових округів. Також сили й засоби Чорноморського флоту РФ.

«Крім того, поблизу кордону базуються окремі з’єднання та частини 4-ї, 6-ї армій ВПС і ППО повітряно-космічних сил збройних сил РФ. На тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей розгорнуті й діють два армійські корпуси російських окупаційних військ», – повідомили військові.

Політичний тиск

За даними відомства, протягом другого півріччя 2021 року поблизу кордону України командування збройних сил Росії провело низку широкомасштабних командно-штабних навчань.

У Міноборони кажуть, що до них залучали війська (сили) Південного і Західного військових округів. Також окремі частини та підрозділи 41-ї армії Центрального військового округу й повітряно-десантних військ збройних сил РФ.

Після завершення заходів оперативної та бойової підготовки частини і підрозділи 41-ї армії залишились у європейській частині Росії. Зокрема, в районі населеного пункту Єльня, що у Смоленській області, на відстані близько 260 кілометрів від державного кордону з Україною.

«Слід зазначити, що Російська Федерація періодично вдається до практики перекидання та накопичення військових підрозділів з метою підтримання напруги в регіоні й політичного тиску на сусідні держави», – наголосили у міністерстві.

Раніше кілька джерел, у тому числі авторитетне американське видання The Washington Post, написали, що останніми тижнями Росія відновила переміщення техніки та військових до кордону з Україною.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України раніше заявили, що станом на 1 листопада додаткового перекидання російських підрозділів, озброєння і військової техніки до державного кордону з Україною не зафіксовано.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


ЗС Росії Кордон Росія Світ Сусіди Україна