fbpx
Біля Маріуполя службовий пес виявив схрон з мінами

Біля Маріуполя службовий пес виявив схрон з мінами

Війна на Донбасі Донбас ДПСУ Розмінування Російська агресія Україна

Неподалік Маріуполя службовий пес прикордонників допоміг виявити схрон з протитанковими мінами.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба Україна.

Військовослужбовці Держприкордонслужби України зі складу Об’єднаних сил продовжують виявляти заховану зброю, боєприпаси та вибухові предмети.

Так, під час обстеження одного з прифронтових населених пунктів, що неподалік Маріуполя, військовослужбовці Донецького прикордонного загону виявили схрон з боєприпасами. На небезпечну схованку правоохоронців вивів службовий пес, натренований виявляти вибухівку.

Після детально обстеження місця події спільно з працівниками поліції та ДСНС зі схрону вилучено чотири протитанкові міни. За фактом виявлення вибухових предметів працівниками поліції проводяться відповідні кримінально-процесуальні дії.

Варто зазначити, що у заходах з пошуку вибухонебезпечних предметів постійно використовуються спеціально навчені службові собаки прикордонників.

Російсько-окупаційні війська та її найманці за допомогою БПЛА мінують Донбас.

13 квітня прикордонний наряд, що виконував завдання в межах гуманітарного дорожнього коридору «Горлівка — Бахмут» виявив політ БПЛА противника. За алгоритмом дій при виявленні повітряних цілей були проінформовані взаємодіючі підрозділи ЗСУ та прикордонники в КПВВ «Майорське», в напрямку якого рухався літальний апарат.

Надалі за допомогою БПЛА противник здійснив дистанційне мінування місцевості. В тому числі встановивши одну протипіхотну міну ПОМ-2 безпосередньо в межах контрольного пункту в’їзду-виїзду «Майорське».

Застосування окупантами протипіхотних мін в межах КПВВ ставить під загрозу життя не тільки прикордонників, але й цивільного населення. Завдяки, фіксуванню прикордонним нарядом прольоту БПЛА місця встановлення міни вдалося вчасно виявити та ізолювати.

Особливість мін ПОМ-2 полягає у тому, що їх неможливо знешкодити без підриву. Міни встановлюються тільки засобами дистанційного мінування, а вибух заряду відбувається у момент спрацювання хоча б одного з датчиків цілі (тонкі, малопомітні дроти завдовжки 9,5 м кожен). Міна ПОМ-2 оснащена пристроєм самоліквідації, який може спрацювати в період від 4 до 100 годин, що несе особливу небезпеку для місцевого населення.

Безпеку переміщення дорожнім коридором було відновлено — міна знешкоджена інженерно-саперними підрозділами ЗСУ. Прикордонники готові забезпечити пропуск громадян через лінію розмежування.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Війна на Донбасі Донбас ДПСУ Розмінування Російська агресія Україна