fbpx
Блогери на території Інституту ядерних досліджень: НГУ охороняє лише реактор

Блогери на території Інституту ядерних досліджень: НГУ охороняє лише реактор

22 бригада НГУ Київ НАН України НГУ Україна

Інформація, що блогери-дігери проникли та здійснювали пересування на території Інституту ядерних досліджень НАН України, з’явилась у офіційному спростуванні пресслужби НГУ.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

За цією інформацією під охороною спеціальної комендатури з охорони Інституту ядерних досліджень НАН України 22 окремої бригади НГУ знаходиться лише ядерний реактор та прилегла до нього територія.

Цитата з офіційного спростування:

«Насправді об’єкт зображений на відео не знаходиться під охороною Національної гвардії України та є технічною будівлею магнітного залу Ізотопного циклотрону У-240. Ізотопний циклотрон не є ядерним реактором, та не містить ядерного палива», – йдеться в офіційному повідомленні

Тобто хоча сам Ізотопний циклотрон У-240 знаходиться на території Інституту ядерних досліджень НАН України, але у перелік об’єктів під охороною НГУ не входить, як і територія поблизу:

«… на території Інституту ядерних досліджень Національної академії наук України знаходиться ядерний реактор, який розташований у іншій частині інституту. Його надійну охорону забезпечує належним чином спеціальна комендатура з охорони Інституту ядерних досліджень НАН України 22 окремої бригади НГУ. Також зазначаємо, що цей об’єкт обладнаний сучасними інженерно-технічними засобами системи фізичного захисту, що робить практично неможливим несанкціоноване проникнення.», – уточнюють в пресслужбі

Що ж до прилеглої до реактора території, то її здійснює НГУ відповідно до вимог і нещодавно, згідно з матеріалом від 4 липня 2020 року на офіційному сайті Національної гвардії України (також зразу у Google кеш), гвардійцям вдалось піймати одного з таких дігерів:

Охорона гвардійцями території Інституту Ядерних досліджень НАН України

Нагадаємо, що блогери-дігери напередодні проникли та здійснювали пересування на території Інституту ядерних досліджень НАН України. Один з них під ніком Супер Сус опублікував його на своєму Youtube-каналі з коментарем, що вони потрапили саме на ядерний реактор.

Щодо об’єкту куди проникнули блогери є магнітним залом Ізотопного циклотрону У-240 в котрому знаходиться ряд спеціального обладнання, серед якого експериментальна установка для досліджень ядерних реакцій та технологічна установка для напрацювання радіонукліда 82Sr.

За офіційними даним з сайту Інституту ядерних досліджень НАН України Ізохронний циклотрон У-240 є унікальною ядерно-фізичною установкою, тобто ядерним об’єктом як ми і написали.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


22 бригада НГУ Київ НАН України НГУ Україна