fbpx
Boeing отримав контракт на нову партію протичовнових літаків

Boeing отримав контракт на нову партію протичовнових літаків

Boeing P-8 Poseidon Авіабудування Авіація ВМФ США Морська авіація Нова Зеландія Південна Корея (Республіка Корея) Світ США Флот

Компанія Boeing отримала новий контракт на виробництво літаків протичовнової боротьби і висвітлення надводної обстановки P-8A Poseidon.

Про це пише ресурс Jane’s 360.

Вартість контракту складає 1,5 млрд. доларів. Boeing має виконати контракт до жовтня 2023 року.

Відповідно до угоди буде створено 18 літаків P-8A Poseidon. 8 літаків отримає ВМФ США, 4 ВПС Нової Зеландії і 6 ВПС Республіки Корея.

До цього 23 березня Boeing призупинила виробництво літаків P-8A Poseidon. Виробничі потужності будуть закриті щонайменше 2 тижні через поширення Covid-19.

Boeing P-8A Poseidon

Boeing P-8A – патрульний протичовновий літак, який призначений для виявлення та знищення підводних човнів противника в районах патрулювання. Також він може здійснювати розвідку та брати участь в протикорабельних та рятувальних операціях.

Літак був створений на базі цивільного пасажирського літака Boeing 737—800. Військово-морський флот США погодив виробництво літака у серпні 2010 року.

В 2013 році  P-8 Poseidon став на озброєння авіації флоту США, де замінив основний протичовновий літак ВМФ США P-3C, який стоїть на озброєнні з 1960- х років.

Він призначений для виявлення та знищення підводних човнів противника в районах патрулювання. Також він може здійснювати розвідку та брати участь в протикорабельних та рятувальних операціях.

Літак може нести до 9 тонн озброєння, для яких передбачено 6 зовнішніх точок підвіски та 5 внутрішніх. На які можуть встановлюватись протикорабельні та крилаті ракети, торпеди, морські міни та авіабомби.

Основні технічні характеристики літака:

  • довжина: 39 метрів,
  • висота: 12 метрів,
  • розмах крила: 35 метрів,
  • власна вага: 62 тонни,
  • максимальна злітна вага: 85 тонн,
  • максимальна швидкість: 907 км/год,
  • екіпаж: до 9 чоловік.
  • Озброєння: торпеди, глибинні бомби, протикорабельні ракети Harpoon. Літак здатний скидати гідроакустичні буї й вести моніторинг інформації з них.

Він оснащений бортовою радіолокаційною станцією AN/APS-137D(V)5 та системою радіотехнічної розвідки AN/APY-10.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Boeing P-8 Poseidon Авіабудування Авіація ВМФ США Морська авіація Нова Зеландія Південна Корея (Республіка Корея) Світ США Флот