fbpx
Boeing та Saab подали фінальні пропозиці на фінський тендер заміни F/A-18

Boeing та Saab подали фінальні пропозиці на фінський тендер заміни F/A-18

F/A-18 Hornet JAS 39 Gripen Авіація Балтія Європа Закупівлі ПС Фінляндії Світ Фінляндія

Шведська компанія Saab та американська Boeing надали фінальні пропозиціі для участі у тендері на заміну бойових літаків F/A-18 C/D Hornet Фінляндії.

Про це повідомляє Мілітарний.

Минулого року, стало відомо, що Фінляндія планує замінити свої винищувачі F/A-18 на більш сучасний багатоцільовий бойовий літак за програмою HX. Заміна відбувається на конкурсній основі в ході тестувань та порівнянь кандидатів від різних виробників.

Так шведська компанія Saab за підтримки уряду країни, надала фінському агентству з питань оборонних закупівель свою пропозицію.

JAS 39 Gripen. Фото з відкритих джерел.

Пропозиція включає 64 винищувачі Gripen E та великий пакет озброєння, а також два літаки  ДРЛО та управління GlobalEye (AEW & C).

JAS 39 Gripen — шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління, розроблений компанією SAAB в 80-і роки. Перша модель винищувача (Gripen A) була прийнята на озброєння ПС Швеції в 1997 році. Сьогодні винищувачі JAS 39 Gripen продаються на експорт і перебувають на озброєнні ВПС Угорщини, Чехії, ПАР, Таїланду.

“Крім того, пропонується необхідне обладнання та супутні послуги, необхідні для роботи системи за допомогою розгалуженої програми промислового співробітництва, спрямованої на розбудову національного потенціалу у Фінляндії щодо безпеки поставок. Це включає передачу місцевим підприємствам технічного обслуговування, ремонту за технічним станом та капітального ремонту, виготовлення деталей, а також остаточну збірку двигунів та літаків. Saab також може створити у Фінляндії Системний центр Gripen & GlobalEye для забезпечення незалежних операцій та постійного нарощування можливостей систем до 2060 року”, – йдеться у повідомленні компанії Saab.

Також, компанія повідомляє, що запропоновані рішення мають найновіші передові технології для мінливих та дуже складних умов експлуатації. Gripen створений для подолання загроз нашого регіону і дуже добре реагує на вимоги замовника. Крім того, він розроблений для експлуатації в суворих кліматичних умовах та забезпечує легке обслуговування механіками строкової служби. Пропозиція включає деякі найсучасніші види зброї, такі як ракети Meteor для боротьби з повітряними цілями на середній та великій дальності, IRIS-T для повітряних цілей на короткій відстані, SPEAR для ураження наземних цілей на середній відстані та KEPD350/Taurus для дальніх ударів по наземних об’єктах.

В свою чергу, американська компанія Boeing повідомила про свою пропозицію, яка включає постачання бойових літаків F/A-18 Block III SuperHornet та літаків радіоелектронної боротьби EA-18G Growler. Також до цього проекту американський виробник планує залучати і місцеві підприємства фінської промисловості.

F/A-18 Block III Super Hornet. Boeing.

У червні минулого року, свій перший випробувальний політ здійснив літак F/A-18 Block III Super Hornet. Ця модифікація має цілий ряд важливих поліпшень. Одна з основних – застосування конформних паливних баків, що збільшують радіус дії. Серед інших – новий датчик IRST і великий сенсорний дисплей до кабіни пілота.

Винищувач Super Hornet Block III належать до покоління 4+ і являє собою розвиток F/A-18 Hornet, який ВМФ США вже вивели з експлуатації.

Літак РЕБ EA-18G "Гроулер"

Літак EA-18G призначений для ведення радіотехнічної розвідки, постановки перешкод РЛС і систем зв’язку противника, знищення РЛС протирадіолокаційнимі ракетами HARM. Бортова апаратура EA-18G дозволяє ідентифікувати і пеленгувати джерела електромагнітного випромінювання. Літак здатний діяти як автономно, так і у взаємодії з іншими ЛА в єдиному інформаційному полі і є в повній мірі “мережоцентричним” літаком.

 

 

 

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


F/A-18 Hornet JAS 39 Gripen Авіація Балтія Європа Закупівлі ПС Фінляндії Світ Фінляндія
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!