fbpx
САУ «Богдана» готується до стрільби на 40 км

САУ «Богдана» готується до стрільби на 40 км

155-мм САУ «Богдана» Артилерія Випробування ОПК САУ Україна

Українська  колісна  САУ «Богдана» готується до стрільби на дальність 40 км.

Про це інформує Мілітарний.

З повідомлення пресслужби Генерального штабу ЗСУ стало відомо, що незабаром на державному випробувальному полігоні «Ягорлик», відбудуться стрільби артилерійської системи «Богдана» на дальності до 40 км.

Окрім того, пізніше на цьому полігоні відбудуться випробувальні пуски ракетного озброєння, які пройшли ремонт і модернізацію, – зазначив заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Радіон Тимошенко.

Момент пострілу САУ 2С22 «Богдана»

Варто відзначити, що у Збройних Силах України розпочав функціювання державний випробувальний полігон «Ягорлик». Створення такого майданчику стало необхідно після 2014 року, коли через окупацію Криму, Збройні Сили втратили випробувальний майданчик Державного науково-випробувального центру «Чауда».

Необхідність створення полігону зумовлена подальшим розвитком систем озброєння, таку як протикорабельний комплекс «Нептун» чи реактивна система залпового вогню «Вільха».

Попередні заводські випробування дослідного зразка вітчизняної 155-мм  САУ «Богдана» відбувалися у травні, на загальновійськовому полігоні Збройних Сил України «Широкий Лан».

У межах виконання дослідно-конструкторської роботи, відбувалися вогневі випробування. Вони мали на меті перевірити реалізовані конструкторські рішення у цьому дослідному зразку артилерійського озброєння до вимог технічого завданя.

Нагадаємо, САУ «Богдана» була вперше продемонстрована у липні 2018 року, проте за цей час дослідний зразок випробовували лише шляхом гідропострілів та інертними зарядами.

Колісна САУ «Богдана» на параді. Фото з відкритих джерел

Після проведення всіх необхідних державних випробувань та прийняття «Богдани» на озброєння очікується розгортання її серійного виробництва.

САУ «Богдана» виконана у натівському 155-мм калібрі. Розробником декларується дальність пострілу до 40 км звичайним снарядом та до 60 км завдяки застосуванню активно-реактивного боєприпасу.

На «Богдані» очікується встановлення повноцінної цифрової системи керування вогнем та автомату заряджання. Водночас колісна САУ виконана на шасі КрАЗ-63221, що, враховуючи процедуру банкрутства підприємства, ймовірно, зумовить перенесення бойової частини на інше високопрохідне шасі.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


155-мм САУ «Богдана» Артилерія Випробування ОПК САУ Україна