fbpx
“Богдана” могла отримати досилач снарядів

“Богдана” могла отримати досилач снарядів

«Краматорський завод важкого верстатобудування» Артилерія Модернізація САУ САУ Богдана Україна

На урочистому заході до Дня ракетних військ і артилерії було помічено оновлену самохідну гаубицю “Богдана”.

Фото були оприлюднені пресслужбою Офісу Президента.

На одному із опублікованих фото серед низки західних зразків техніки можна побачити українську гаубицю на шасі чеської броньованої вантажівки Tatra 815-7.

В районі казенника у неї з’явилась нова надбудова, що за характерними ознаками схожа на досилач снарядів.

Українська САУ 2С22 "Богдана" з досилачем, 3 листопада 2023 року. Фото: Офіс Президента.

Одним з головних недоліків прототипу та попередніх зразків “Богдани” була відсутність цього механізму через що військовим доводилось власноруч підіймати снаряд і метальний заряд над головою аби засунути його у камору гармати.

Однак з власних джерел в українському оборонно-промисловому комплексі “Мілітарному” стало відомо, що досилач був з самого початку передбачений у конструкції САУ та останні місяці проходив випробування.

Наразі невідомо, чи є продемонстрована артилерійська установка прототипом або ж вже пройшла успішно випробування та пішла в серійне виробництво.

Крім того, донедавна було відомо лише про одну “Богдану” на шасі Tatra. Проте 3 вересня пресслужба Командування Об’єднаних Сил ЗСУ опублікувала фото одразу двох САУ на передовій.

Оприлюднені фото гаубиці з досилачем дозволяють говорити, що партія нових гаубиць може бути значно більшою.

Богдана 3.0

У далекостроковій перспективі досилач снарядів має стати лише проміжним рішенням на шляху до більшого рівня автоматизації “Богдани”.

На міжнародній виставці IDEX-2023 в Абу-Дабі у лютому цього року Краматорський завод важкого верстатобудування представив ще одну версію подальшого розвитку самохідної гаубиці 2С22 «Богдана».

Цей варіант суттєво відрізняється від першого дослідного зразка «Богдани» та “Богдани 2.0”. Зокрема, нова самохідна установка матиме повноцінний автомат заряджання боєприпасів, що працюватиме без залучення людей.

«Краматорський завод важкого верстатобудування» Артилерія Модернізація САУ САУ Богдана Україна