fbpx
Бойовики хизуються гелікоптерами захопленими у військ Афганістану

Бойовики хизуються гелікоптерами захопленими у військ Афганістану

Авіація Азія Афганістан Гелікоптери ПС Афганістану Світ Талібан

Бойовики руху «Талібан» хизуються гелікоптерами-трофеями захопленими у урядових військ Афганістану, серед яких мінімум 4 багатоцільових гелікоптери UH60 Black Hawk.

Про це інформує Мілітарний.

Окрім того Сили оборони та безпеки залишили на покинутих аеродромах ще мінімум два гелікоптери MD530 та шість багатоцільових гелікоптерів Мі-8/17.

Два багатоцільових гелікоптери UH60 Black Hawk покинули на аеродромі поблизу міста Газні, один з яких має зовнішні ушкодження (фото на головному зображенні матеріалу), а стан іншого не відомий:

Гелікоптер MD530F та UH60 Black Hawk залишений урядовими військами Афганістану у Газні

На цьому ж летовищі бойовики захопили ще два залишених легких гелікоптери MD530 Повітряних сил Афганістану, один з них має видимі пошкодження, а інший без лопатей:

Гелікоптер MD530F залишений урядовими військами Афганістану у Газні

Ще тут знаходилось чотири гелікоптери Мі-8/17, два з яких нібито було в робочому стані, а два інших проходили технічне обслуговування та перебували в ангарах:

У мережі є відео зняте у середині гелікоптеру Мі-8, який нібито є одним з захоплених в аеропорту Газні, щоправда на ньому не показано нічого поза бортом для того аби підтвердити заяви талібів, що їм вдалось підняти його у повітря.

В будь якому разі це підтверджує інформацію, що вбивства талібами афганських льотчиків були організовані за допомогою дезертирів, які полишили ряди Повітряних сил Афганістану.

Після здачі Кандагару та його аеродрому, контроль над ним встановили таліби, серед трофеїв захоплених тут – два гелікоптери UH60 Black Hawk та два Мі-8/17.

Стан бортів не відомий, лише один з Black Hawk знаходився на злітно-посадковій смузі та ймовірно використовувався до втечі льотчиків та технічного персоналу.

Першим таким трофеєм став залишений у аеропорту Кундуз ударний гелікоптер Мі-24, придбаний Індією у Білорусі та згодом переданий Афганістану.

Афганський ударний гелікоптер Мі-24 на аеродрому Кундуз

За угодою за 2018 рік Афганістан отримав від Індії чотири ударних гелікоптери Мі-24, всі вони придбані у Білорусі та відремонтовані на місцевому Оршанському авіаремонтному заводі.

Авіація Азія Афганістан Гелікоптери ПС Афганістану Світ Талібан