fbpx
Болгарія планує приєднатися до підготовки українців на F-16

Болгарія планує приєднатися до підготовки українців на F-16

F-16 Балкани Болгарія Військова допомога ЗРК ПЗРК ППО та ПРО Україна

Комітет оборони Болгарії схвалив допомогу в підготовці українських льотчиків на винищувачах F-16.

Допомога Болгарії передбачає підготовку з використанням болгарського повітряного простору.

Також країна навчатиме до чотирьох українських піхотних або механізованих рот із загальною чисельністю 160 військовослужбовців.

Комітет схвалив передачу Україні застарілих зенітно-ракетних комплексів, переносних зенітно-ракетних комплексів та зенітних ракет різних типів.

У Бoлгарії стверджують, що Україна може має можливість повернути у стрій несправні ракети.

Український розрахунок з ПЗРК. Фото: Міноборони України

«На відміну від Бoлгарії, Україна заявила, що має можливість прийняти на озброєння такі дефектні боєприпаси та поставити їх на службу в українську армію», – розповіли у Болгарії.

Рішення підтримали 11 членів парламентського комітету, один утримався, четверо від проросійських партій “Відродження” та Болгарської соціалістичної партії проголосували проти.

Пропозиція є частиною проєкту рішення про надання додаткової військової допомоги Україні, яку в четвер представили партії урядової коаліції Болгарії – ГЕРБ-СДС, «Продовжуємо зміни-Демократична Болгарія» та «Рух за права і свободи».

У ньому йдеться про визначення Болгарією надлишкової кількості озброєння і техніки, необхідної для укомплектування формувань воєнного часу, і підготовку пропозиції про надання цього озброєння й техніки Україні.

Також мають відбутися переговори з урядами країн-членів НАТО щодо розгортання зенітних та протикорабельних ракетних комплексів Альянсу для посилення обороноздатності Болгарії.

Комітет оборони Болгарії. Фото: bta.bg

Раніше міністр оборони України Рустем Умеров заявляв, що Болгарія погодилася допомогти українським льочтикам із курсами англійської.

Нагадаємо, у вересні цього року парламент Болгарії схвалив передачу Україні ракет до зенітно-ракетних комплексів С-300.

F-16 Балкани Болгарія Військова допомога ЗРК ПЗРК ППО та ПРО Україна