fbpx
Болгарія визначилася з модернізацією своїх танків Т-72

Болгарія визначилася з модернізацією своїх танків Т-72

Болгарія Бронетехніка Європа Модернізація Світ Сусіди Т-72 Танк

У Болгарії ухвалили оновлення проекту модернізації танків Т-72, які знаходяться на озброєнні власного війська.

Про це інформує Мілітарний.

Уряд Болгарії на засіданні 16 лютого схвалив оновлену версію проекту модернізації танків Т-72, пише місцеве видання The Sofia Globe.

У грудні 2020 року Міністерство оборони Болгарії уклало дворічний контракт на 78,7 мільйона левів (близько 40,2 мільйона євро) з болгарською компанією Terem на модернізацію 44 основних бойових танків Т-72, ​​повідомляє міністерство.

Виступаючи після засідання 16 лютого, речник уряду Олена Бориславова повідомила журналістам, що вартість оновленого проекту становить близько 99 млн. левів (близько 50 млн євро).

У повідомленні уряду йдеться, що оновлений проект має на меті подолати технологічну відсталість танкових з’єднань з точки зору систем управління вогнем, захищеного зв’язку та ситуаційної обізнаності.

Оновлений проект враховує необхідність доставки, встановлення та інтеграції радіостанцій HF/VHF з вбудованим модулем шифрування.

Болгарські Збройні сили є давніми операторами бронетехніки радянського виробництва. Нині болгарська армія має 90 основних бойових танків у модифікаціях Т-72М1 й Т-72М2, а модернізацію пройдуть лише 44 машини.

Т-72М2 є подальшим розвитком Т-72М1 з новими вдосконаленнями, включаючи нову систему управління вогнем з балістичним комп’ютером, новим переговорним пристроєм і радіостанцією. Він має модернізовану 125-мм гладкоствольну гармату 2А46М2. Дизельний двигун був модернізований за рахунок установки нової трансмісії.

Т-72М це експортна версія радянського танка на основі Т-72А, але з більш слабшою бронею башти і рядом інших відмінностей.

Днями стало відомо, що Болгарія відправила до Іраку партії танків Т-72 та бойових машин піхоти БМП-1.

Болгарський Т-72 для Іраку. Лютий 2022. Фото: Міноборони Іраку

Інформація про кількість техніки не розголошується. Надлишки болгарської бронетехніки були замовлені за контрактом на 245 мільйонів доларів, укладеним з болгарською компанією Apolo Engineering у червні 2021 року.

Болгарія Бронетехніка Європа Модернізація Світ Сусіди Т-72 Танк