fbpx
БПЛА Bayraktar TB2 українського виробництва поки не буде

БПЛА Bayraktar TB2 українського виробництва поки не буде

Baykar Bayraktar TB2 Авіація БпА (Безпілотні апарати) Законодавство ОПК Співпраця Туреччина Україна

Ударних БПЛА (безпілотних літальних апаратів) Bayraktar TB2 українського виробництва поки не буде.

Про це виданню ОПК розказало джерело в Уряді України.

Основною причиною неможливості виробництва їх на території нашої держави називається законодавство, за яким народ України при створенні спільного підприємства володіє 50%+1 акцією.

Турецьку сторону такий варіант не влаштовує і вони бажають мати контрольний пакет акцій та вже заявили про наміри вкласти 100% від потрібних інвестицій.

При існуючому законодавстві всі наші підприємства державні або казенні. За чинного законодавства, при створенні спільного підприємства наше підприємство повинно мати не менше 50% + 1 акцію. В свою чергу, турецька сторона не хоче мати менше 50%, — пояснив співрозмовник агенції.

В Україні вже розроблений відповідний законопроєкт, що б дозволив реструктуризувати держпідриємства ОПК та провести їх корпоратизацію та акціонування.

Bayraktar TB2 під час пусків в Україні

І це камінь спотикання. Вони вже втомилися від розборок і від неможливості за українським законодавством створити підприємство, де у них буде більше 50% акцій, — додав співрозмовник агенції.

Раніше оговорювалося, що при створенні спільного підприємства продукція підприємства для української армії мала б коштувати для ЗСУ дешевше. Тепер, за його словами, ця позиція втратила актуальність.

Про те що Туреччина готова вкласти кошти та самостійно побудувати новітнє підприємство для виробництва в Україні безпілотників розказав міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Вони попросили їм знайти в Україні майданчик з певними вимогами, на якому вони побудують підприємство для виробництва БПЛА силами українських фахівців. Зараз ми проводимо пошук цього майданчика, – повідомив тоді Олег Уруський.

Турецький БПЛА Akinci зі встановленими двигунами

Відзначалось, що це підприємство буде мати право продавати свою продукцію, як на вітчизняний ринок, так і за кордон.

Збройні Сили України планували придбати від 6 до 12 комплексів Bayraktar TB2, тобто до 48 дронів і їх збирання мали виконувати саме в Україні, що дозволить знизити ціну на 35%.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Baykar Bayraktar TB2 Авіація БпА (Безпілотні апарати) Законодавство ОПК Співпраця Туреччина Україна