fbpx
БПЛА Mojave здійснив першу посадку на авіаносець HMS Prince of Wales

БПЛА Mojave здійснив першу посадку на авіаносець HMS Prince of Wales

Авіаносці БпА (Безпілотні апарати) Велика Британія Випробування Європа Королівський ВМФ Великої Британії Світ США Флот

Американський безпілотник Mojave здійснив випробувальну посадку та зліт з британського авіаносця HMS Prince of Wales.

Про це повідомляє офіційна сторінка Королівського флоту у Twitter.

Випробування Королівський флот розпочав 15 листопада 2023 року, після оренди БПЛА Mojave на семимісячний термін, для підтвердження конструктивних можливостей корабля експлуатації подібних дронів.

Вже 17 листопада 2023 року, Mojave здійснив випробувальну посадку та зліт з авіаносця, що підтверджує можливості корабля експлуатувати його у складі авіаносного крила.

Крім того, БПЛА з використанням авіаційних ліфтів був поміщений в ангар авіаносця, для перевірки його габаритних характеристик. Випробування відбулись білля узбережжя США, разом з представниками компанії General Atomics, які разом з Королівським флотом займались збором відповідної інформації.

Наразі Королівський флот проявляє велику зацікавленість у перспективному розгортані БПЛА такого типу, які здатні здійснювати короткий зліт та коротку посадку, що забезпечить кращі оперативні можливості палубної авіації.

Mojave – це безпілотник, розроблений на базі MQ-1C Gray Eagle, який пристосований для короткого зльоту та посадки зі злітно-посадкових смуг поганої якості. Крім того, для кращого транспортування, БПЛА має складне крило, що забезпечує можливість транспортування великої кількості цих машин в ангарі британського авіаносця.

Безпілотник Mojave є найбільшим БПЛА, який сідав та злітав з авіаносця, що не належить ВМФ США. Крім того, у результатах цих випробувань зацікавлено багато країн, які хочу таким чином покращити можливості своєї палубної авіації, та забезпечити себе недорогим засобом, для проведення розвідки та ударних операцій.

Завдяки економному двигуну Rolls-Royce M250, безпілотник здатний знаходитись у повітрі до 27 годин, та має бойовий радіус близько 11 тисяч кілометрів. Озброєння БПЛА складається з 16 ракет Hellfire, або Brimstone.

Наразі Королівський флот проводить масштабну програму зі створення та пошуку безпілотних систем, які будуть здатні виконувати широкий спектр задач. Так, одним з таких проєктів наразі є дослідження зі створення палубного БПЛА відомого як Project Vixen. Для реалізації цього плану, у 2021 році Міністерство оборони Сполученого Королівства розглядало варіант модернізації двох авіаносців типу Queen Elizabeth під використання електромагнітної катапульти, яка може розганяти до відповідної швидкості літальні апарати вагою до 30 тонн.

Ця модернізація отримала назву Ark Royal, але наразі невідомо чи буде вона реалізована у майбутньому.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, безпілотник компанії W Autonomous Systems (WAS) здійснив політ з півострова Лізард і успішно сів на палубу британського авіаносця Prince of Wales.

Дрон доставив припаси, а потім полетів назад. Королівський флот зазначає, що цей політ є знаковим, він вказує шлях до майбутнього військово-морської авіації.

Авіаносці БпА (Безпілотні апарати) Велика Британія Випробування Європа Королівський ВМФ Великої Британії Світ США Флот