fbpx
БПЛА “Sirtap”: іспанці обіцяють подолати технологічну залежність Європи від США та Ізраїля

БПЛА “Sirtap”: іспанці обіцяють подолати технологічну залежність Європи від США та Ізраїля

Airbus Авіація БпА (Безпілотні апарати) Іспанія Колумбія НАТО

Іспанський підрозділ Airbus створив тактичний безпілотний авіаційний комплекс наступного покоління “Sirtap”. Літак призначений насамперед для розвідки та спостереження.

Про це Мілітарний доповідає з посиланням на La Razon.

Габарити БПЛА: довжина 7,3 м, розмах крил – 12 м, висота 2,2 м, вага – лише 750 кг. Корисне навантаження – потужна інфрачервона та електрооптична камери, радар для виявлення цілей. Сфера застосування – місії ISR ( Surveillance, Intelligence, Reconnaissance). В перспективі літак зможе нести ударне озброєння. Також розглядається морська версія з спеціальним радаром.

“Sirtap” фінансується Іспанією та Колумбією. Обидві країни планують замінити на новітній БПЛА ізраїльські апарати, які зараз використовують їхні армії: “Searcher” та “Hermes 459”. Іспанія планує купити 27 літаків, Колумбія – 18.

Розробники планують підписати угоду з Міністерством оборони Іспанії до кінця цього року і виконати програму випробувань протягом трьох років після укладання контракту.

Майже 90% складових комплексу виготовлені в Іспанії. Airbus стверджує, що в Європі поки що не створено “нічого подібного”. Тому “Sirtap” це важливий європейський проєкт покликаний подолати технологічну залежність армій континенту від постачальників з Ізраїлю та США.

За маркетинговими дослідженнями Airbus в найближчі роки може бути продано ще 110 літаків “Sirtap”. Комерційному успіху має сприяти можливість застосування БПЛА для цивільних цілей.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Airbus Авіація БпА (Безпілотні апарати) Іспанія Колумбія НАТО