fbpx
Бригада “Чорний ліс” уразила значну кількість “Градів” росіян

Бригада “Чорний ліс” уразила значну кількість “Градів” росіян

Артилерія Війна з Росією Війна на Донбасі Втрати Росії Донбас Луганщина РСЗВ РСЗВ «Град» Україна

На Луганщині бійці бригади «Чорний ліс» знешкодили значну кількість російських реактивних установок «Град».

У 15-й окремій бригаді артилерійської розвідки «Чорний ліс» розповіли, що застосовували FPV-дрони та артилерію.

«На сході країни сильна хмарність без опадів. Подекуди спостерігалося скупчення “Граду”, та ми швидко розібрались з цим небезпечним явищем», – розповіли військові.

Один з «Градів» окупанти розмістили у районі населеного пункту Піщане, що у Сєвєродонецького району Луганщині.

Українській артилерії вдавалося влучно уражати реактивні установки з першої спроби.

Варто зазначити, що бригада отримала почесне найменування «Чoрний ліс» лише у 2023 році.

Бригада носить почесне найменування «Чорний ліс» на честь історичної місцевості Наддніпрянської України, що уславилася своїми повстанцями.

До цього 15-та окрема бригада артилерійської розвідки активно брала участь у бойових діях на сході України.

Також у вересні 2022 року бригада брала участь у Харківському контрнаступі українських Сил оборони.

Ураження російських реактивних установок "Град" на сході України. 2024 рік. Кадри з відео бригади "Чорний ліс"

Цю бригаду намагаються також посилювати українські благодійні організації.

У 2023 році фонд «Повернись живим» передавав бригаді розвідувальні комплекси Shark, які мають допомогти з виявленням противника та корегуванням вогню артилерії.

Бійці 15-ї окремої бригади артилерійської розвідки «Чорний ліс» з безпілотником Shark та машинами управління на базі TORSUS. Липень 2023. Україна. Фото: Фонд «Повернись живим»

Безпілотник Shark оснащений високонадійним модулем зв’язку, який дозволяє заглибитися у тил ворога до 60 км. Здатен знаходитися у повітрі до 4 год. Має швидкість польоту до 150 км/год. Full HD камера БпЛА оснащена електрооптичним сенсором із 30-кратним збільшенням та додатковим цифровим зумом, може відслідковувати цілі навіть, коли вони рухаються зі швидкістю у 100 км/год.

Артилерія Війна з Росією Війна на Донбасі Втрати Росії Донбас Луганщина РСЗВ РСЗВ «Град» Україна