fbpx
Бригада ім. Костя Гордієнка показала оновлену САУ «Богдана»

Бригада ім. Костя Гордієнка показала оновлену САУ «Богдана»

57 бригада ЗСУ Артилерія ЗСУ САУ САУ Богдана Україна

Оновлена самохідна гаубиця 2С22 «Богдана» надійшла на озброєння українського війська.

Колісна українська САУ посилила бойові спроможності 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ імені кошового отамана Костя Гордієнка.

Військові показали кадри бойової роботи цієї вітчизняної артилерійської установки калібру 155-мм.

На опублікованих фото демонструють роботу обслуги самохідної гаубиці «Богдана», зокрема, процес заряджання та здійснення пострілу.

Артилеристи працюють на одній з ділянок фронту російсько-української війни.

Наразі, судячи з фото, заряджання снарядів та метальних зарядів у гаубиці відбувається вручну. Проте уже відомо, що на артустановку встановлять досилач, який має полегшити роботу обслуги української колісної САУ.

У червні стало відомо, що оновлена версія української самостійної гаубиці 2С22 проходить випробування у війську.

Також фото свідчать, що артилерійська частина оновленого варіанту «Богдани» візуально не зазнала значних конструктивних змін.

Нагадаємо , що у січні 2023 року міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна профінансувала серійне виробництво оновленої вітчизняної артилерійської установки «Богдана» ще навесні 2022 року.

На початку травня у соціальних мережах поширили фото, на яких зображено процес виробництва нового варіанту української артилерійської системи. А вже наприкінці місяця з’явились перші фото вже добудованої української серійної самохідної гаубиці 2С22 «Богдана». Її сфотографували під час пересування власним ходом на одній із доріг.

Колісна САУ «Богдана» на параді. Фото з відкритих джерел

Розробку артилерійської системи 2С22 «Богдана» почали у 2016 році. Вона є першою самохідною гаубицею калібру 155-мм, яка була розроблена фахівцями українського оборонно-промислового комплексу. Її вперше показали у липні 2018 року. У січні 2022 року «Богдана» завершила попередні вогневі випробування. Гаубиця здійснила 450 пострілів.

Українська колісна САУ «Богдана» стріляє по острову Зміїний. 2022 рік. Фото: Сергій Пашинський

На початку травня 2022 року стало відомо, що дослідний зразок «Богдани» успішно знищує російських окупантів. Українська САУ прицільно обстрілювала окупований острів Зміїний у Чорному морі. У парі з українською гаубицею працювала і французька CAESAR. Вітчизняна самохідна 155-мм гаубиця продовжила завдавати ударів по окупантах і на інших ділянках фронту.

57 бригада ЗСУ Артилерія ЗСУ САУ САУ Богдана Україна