fbpx
Британія працює над винищувачем шостого покоління

Британія працює над винищувачем шостого покоління

BAE Systems Авіабудування Авіація Велика Британія Винищувач Європа Світ

Британська компанія BAE Systems приступила до випробувань моделі перспективного винищувача шостого покоління «Tempest» в аеродинамічній трубі.

Про це повідомляє видання Flightglobal.

Дані, отримані під час випробувань, будуть використані для доопрацювання проєкту перспективного бойового літака.

Концепт винищувача «Tempest» був представлений британським Міністерством оборони в середині минулого року. Військові планують використовувати новий літак нарівні з F-35 і Typhoon.

Новий винищувач планується прийняти на озброєння в середині 2030-х років. У проєкті розробки літака беруть участь італійський концерн Leonardo, а також британські компанії BAE Systems, Rolls Royce і MBDA UK.

Аеродинамічні випробування моделі «Tempest». Фото: BAE Systems

У конструкції «Tempest» планується широко використовувати технології малопомітності. Згідно з планами британських військових, бойовий літак буде виконаний опціонально пілотованим – він зможе виконувати польоти під управлінням льотчика або в повністю автономному режимі.

Розробка перспективного британського винищувача ведеться з використанням технології цифрових двійників. Така технологія дозволяє створити віртуальну повністю опрацьовану модель літака вертольота і провести практично повний спектр її випробувань, включаючи перевірки на нагрівання, охолодження, різні види коливань і конструкційну втому.

У BAE Systems також відзначають, що цифрова модель винищувача вже пройшла віртуальні льотні випробування в симуляторі. Літаком керували льотчики-випробувачі. На основі цифрової моделі «Tempest» за допомогою адитивних технологій були виготовлені зменшені моделі літака для продувних випробувань.

Судячи з фотографій моделі, оприлюдненими BAE Systems, перспективний літак планується оснастити S-образними повітроводами, екранами соплової частини двигуна і внутрішніми відсіками озброєння.

Ілюстрація винищувача «Tempest»

Такі рішення дозволяють знизити радіолокаційну й інфрачервону помітність винищувача. Інші подробиці про «Tempest» поки не розкриваються.

У листопаді минулого року стало відомо, що BAE Systems має намір провести випробування бортових систем винищувача «Tempest».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


BAE Systems Авіабудування Авіація Велика Британія Винищувач Європа Світ