fbpx
Британські літаки захищають цивільні судна в Чорному морі

Британські літаки захищають цивільні судна в Чорному морі

Авіація Велика Британія Війна з Росією Європа Королівські ПС Великої Британії Україна Чорне море

Літаки Королівських військово-повітряних сил Великої Британії захищають вантажні судна, які перевозять зерно з України від атак росіян.

Про це повідомило видання The Telegraph.

Протягом останніх тижнів британські літаки здійснюють патрулювання над Чорним морем, щоб утримати росіян від нанесення ударів по цивільних суднах.

Зерно з Чорноморського регіону вважається життєво важливим для запобігання голоду в країнах з низьким рівнем доходу.

«Ми будемо використовувати нашу розвідку, спостереження для моніторингу російської діяльності в Чорному морі… В рамках цих операцій зі спостереження літаки RAF здійснюють польоти над цим районом, щоб утримати Росію від здійснення незаконних ударів по цивільних суднах, що перевозять зерно», – заявили на Даунінг-cтріт.

“Мілітарний” повідомляв, що російський патрульний корабель “Василий Быков” атакував цивільний сухогруз.

Попереджуючий вогонь вівся по сухогрузу Sukru Okan, що йшло під прапором Палау. Після того, як судно не зупинилося, на його борт був висаджений озброєний десант.

«Він [Путін] є архітектором свого власного дипломатичного вигнання, ізолювавшись у своєму президентському палаці та блокуючи критику і реальність. Решта членів G20, тим часом, демонструють, що ми прийдемо і будемо працювати разом, щоб зібрати уламки путінської руйнації. Це починається з подолання жахливих глобальних наслідків удушення Путіним найбільш важливих ресурсів, в тому числі його блокади та атак на українське зерно» – заявив британський прем’єр-міністр Ріші Сунак.

Нагадаємо, що у серпні Україна оголосила про тимчасові коридори для торговельних суден.

Повідомлялося, що протягом усього маршруту судна будуть під військовою загрозою та мінною небезпекою з боку Російської Федерації.

У липні Росія оголосила про відкликання гарантій безпеки судноплавства в рамках Чорноморської зернової ініціативи.

У повідомленні країни-агресора зазначили, що без участі РФ угода припиняє своє функціонування з 18 липня.

Таким чином Росія закрила морський гуманітарний коридор та відновила режим тимчасово небезпечного району в північно-західній акваторії Чорного моря.

Авіація Велика Британія Війна з Росією Європа Королівські ПС Великої Британії Україна Чорне море