fbpx
Британці пропонують на проєкт ракетного катеру норвезькі ПКР

Британці пропонують на проєкт ракетного катеру норвезькі ПКР

Naval Strike Missile (NSM) Велика Британія ВМС України Ракетні катери Співпраця Суднобудування Україна Флот

Британці пропонують на проєкт ракетного катеру встановлювати норвезькі ПКР (протикорабельні ракети).

Про це повідомила «Думская» із посиланням на власні джерела у ВМС ЗС України.

У виданні не уточнили за марку, проте очевидно, що мова йде про виріб від компанії Kongsberg – протикорабельні ракети NSM (Naval Strike Missile).

Протикорабельна ракета NSM розроблена і виробляється норвезькою групою Kongsberg, а в рамках спільного підприємства Raytheon організовує в США збірку ракет для Збройних сил США і на експорт.

Ракета Naval Strike Missile оснащена турбореактивним двигуном TRI-40. Максимальна дальність пуску становить 185 км, маса бойової частини – 120 кг.

NSM (Naval Strike Missile) компанії Kongsberg Defence & Aerospace. Фото з відкритих джерел

NSM є дозвуковою ракетою і здатна уражати надводні та наземні цілі.

Боєприпас довжиною 4 м і масою понад 400 кг має комбіновану боєголовку й оснащений системою розпізнавання цілей. Ці ракети перебувають на озброєнні армій Норвегії, Польщі, Німеччини, Малайзії та США.

Також видання «Думская» повідомила, що британська компанія BMT готова доопрацювати проєкт з врахуванням побажань та зауважень Командування Військово-Морських Сил ЗС України.

Одним з таких пунктів є зміна компонування із розташуванням двигуна, яке не задовільняє українських військових моряків, тому проєктант погодився на перенесення силової установки.

Нагадаємо, що напередодні стала відома компанія, чий проєкт запропонувала Велика Британія по будівництву ракетних катерів для потреб ВМС ЗС України.

Пуск протикорабельної ракети з ракетного катери ВМС Пакистану

Це відбувається в рамках підписаного на початку жовтня 2020 року Меморандума про посилення співпраці між Україною та Великою Британією у військовій і військово-технічній сферах.

Нагадаємо, що за кредитні гроші планують побудувати певну кількість ракетних катерів (за деякою інформацією мова йде про 8 одиниць) для українського флоту. Два з яких виготовлятимуть на підприємствах Об’єднаного Королівства, решту – в Україні.

У цей же час попри завершення всіх етапів випробувань ракетного комплексу «Нептун» та прийняття його на озброєння спланованим фінансовим ресурсом на 2020-й рік кошти на його закупівлю передбачені не були.

Згодом Міністр оборони України Андрій Таран повідомив, що ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептун» замовлять вже цього року.

Пуск протикорабельної ракети Р-360 ракетного комплексу «Нептун» 17 червня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Наступним етапом, на думку Міністра оборони Андрія Тарана, має стати робота над створенням корабельного варіанта комплексу «Нептун». Ті ж ракетні катери, що проектуються сьогодні для потреб ВМС України, вже мають бути адаптованими для використання протикорабельної ракети, що входить до складу «Нептуна».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Naval Strike Missile (NSM) Велика Британія ВМС України Ракетні катери Співпраця Суднобудування Україна Флот