fbpx
Чехія збирається замінити РПГ-7

Чехія збирається замінити РПГ-7

Європа Закупівлі Піхотне озброєння Світ Чехія

Чехія збирається замінити у національній армії ручний протитанковий гранатомет РПГ-7.

Про це пише Czech Defence Journal.

На сьогодні ще не визначено на який вид цього піхотного озброєння збираються перейти збройні сили Чеської Республіки.

На сьогодні армія Чехії має в своєму арсеналі три типи ручних протитанкових гранатометів – це згаданий перевірений РПГ-7, легший одноразовий чехословацький аналог РПГ-75 та шведський гранатомет Carl Gustav M3.

Наміри замінити радянський протитанковий гранатомет РПГ-7 на більш сучасний зразок озвучуються у Чехії не вперше, ще у 2000-х для потреб спецпризначенців була придбана обмежена партія шведських гранатометів.

Військові Норвегії з гранатометом «Carl-Gustaf»

Спочатку отримання Carl Gustav задумувалось для вирішення широкого спектру завдань, для чого мали отримати велику номенклатуру боєприпасів, але через фінансові можливості країна придбала обмежену кількість гранатометів та боєприпасів.

Наступного разу про заміну на сучасний зразок до 2020 року заговорили у 2015 році, але у 2019 році просуванню плану не було і повну заміну перенесли до 2025 року.

У чеському видання зазначають, що враховуючи стандартний процес закупівель, підготовка до тендеру має вже розпочатися.

Міністерство оборони Чеської Республіки має визначитися з потенційною заміною та умовами контракту за яким будуть відбуватися поставки.


Німці розробили революційний гранатомет


Проте зараз немає впевненості, що придбання таки відбудеться, Czech Defence Journal нагадали, що міністерство оборони Чехії зазнає значного тиску з боку політиків і в той же час по зобов’язанням перед НАТО по фінансуванню власної армії.

Гранатомет Wirkmittel 90

Серед прикладів тиску з боку місцевих політиків – призупинення переговорів щодо закупівлі самохідних артилерійських установок CAESAR, придбання яких було заблоковано позицією комуністичної партії Чехії та Моравії, яка за відсутності більшості у парламенті у діючого уряду, контролює частину голосів необхідних на погодження асигнування.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Європа Закупівлі Піхотне озброєння Світ Чехія