fbpx
Чергові «Айленди» надійдуть з системами озброєння США

Чергові «Айленди» надійдуть з системами озброєння США

ВМС України Катери «Island» Патрульні катери Співпраця США Україна Україна-США Флот

Патрульні катери «Айленди», які США передадуть ВМСУ наступного року, надійдуть з бойовими модулями.

Про це повідомляє Ukrainian Military Pages з посиланням на начальника управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітана 1 рангу Василя Радчука.

Додатково на борту будуть встановлені корабельні системи американського виробництва.

Як повідомлено, у місті Балтимор в США завершується процес технічного відновлення трьох катерів проєкту «Айленд», які надійдуть до складу флоту у 2021 році.

«На цей час у Сполучених Штатах працюють три офіцери ВМС України, які займаються безпосередньо супроводженням ремонтних робіт на цих катерах», – розповідає капітан Василь Радчук.

Чергові «Айленди» надійдуть з системами озброєння США. Патрульний катер ВМСУ типу Island Р190 «Слов’янськ» та Р191 «Старобільськ». Фото: АрміяInform

Раніше повідомлялось, що ВМСУ отримають колишні катери Берегової охорони США: USCGC Ocracoke (WPB-1307), Washington (WPB-1331) і Kiska (WPB-1336).

Попередньо, перші два увійдуть до складу ВМС України вже у травні 2021 року, наступний – з невеликим інтервалом.

За словами офіцера рішення щодо додаткового посилення їхніх бойових спроможностей вже ухвалено.

Визначено американські підприємства-підрядники, які мають забезпечити ці катери додатковим озброєнням, обладнанням та технічними засобами.

Начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук

Є висока ймовірність, що катери надійдуть до України вже з бойовими модулями та встановленими на борту корабельними системами американського виробництва.

Озброєння

Наступні американські катери також можуть оснастити ракетними комплексами малої дальності, що розглядаються як варіант озброєння інших американських катерів що отримає Україна Mark VI.

Йдеться про малогабаритні протикорабельні ракети типу ВGM-176В Griffin. Крім того, це вимагатиме встановлення систем управління та наведення ракет на цілі.

Нагадаємо, що перші «Айленди», що отримали імена «Слов’янськ» і «Старобільськ» прибули до Одеси близько року тому без озброєння.

У січні 2020 року, кораблі оснастили 25-мм гарматами 2М-3М, розробленими близько 70 років тому. За словами військових, це озброєння було встановлено тимчасово.

«Наразі ухвалено рішення щодо проведення заходів з технічної модернізації та переозброєння патрульних катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» на національних підприємствах», – пояснює капітан 1 рангу Василь Радчук.

25-мм корабельна артилерійська установка на «Айленді». Фото: Думская

Найближчим часом буде сформовано проєкт технічного завдання і після цього Командування національних ВМС очікує, що розпочнеться процес практичної реалізації заходів модернізації.

За словами офіцера ВМС, передбачається встановлення на катерах артилерійських систем, які є на озброєнні Військово-Морських Сил України. Плануємо оснастити їх сучасним обладнанням з виявлення цілей та надання цілевказівок на застосування зброї. Додатково встановимо систему пасивного захисту та інші важливі корабельні системи.

«Багато чуток у мережі Інтернет щодо можливого встановлення на цих катерах торпедних апаратів або ракетної зброї. Насамперед потрібно оцінити це все з технічної точки зору, чи варто взагалі це робити, оскільки катери вже збудовані та повністю готові до застосування», – доповнює Василь Радчук.

Капітан підкреслив, що остаточне рішення буде за Командуванням ВМС ЗС України.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ВМС України Катери «Island» Патрульні катери Співпраця США Україна Україна-США Флот