fbpx
Чеський двигун та західна електроніка: стали відомі складові безпілотника Shahed-238

Чеський двигун та західна електроніка: стали відомі складові безпілотника Shahed-238

Shahed-238 БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Європа Світ

Українські аналітики провели аналіз компонентів збитого в Україні реактивного безпілотника Shahed-238.

Детальний опис безпілотника опублікувало видання Defence Express.

У розпорядженні журналістів видання опинився звіт щодо “розбірки” запущеного Росією безпілотника Shahed-238.

Ударний безпілотник нового для України зразка оснащений реактивним двигуном, що був визначений як TJ150 виробництва чеської компанії PBS Velká Bíteš.

Двигун перехопленого в Україні безпілотника Shahed-238. Фото: Defence Express

Двигун з максимальною тягою у 1500 Н має вагу лише у 18,9 кг при діаметрі 272 мм та довжині 518 мм. Компанія позиціонує його як спеціальне рішення для безпілотних авіаційних систем.

Цей двигун забезпечує швидкість Shahed-238 близько 520 км/год на маршевій ділянці польоту, яка була зафіксована під час радіолокаційного спостереження українськими військовими.

Управління безпілотником забезпечує в автономному режимі бортова навігаційна система, яка базується на інерційній системі з корекцією по супутниковому сигналу.

Для прийняття сигналів супутникової навігації використовується блок з чотирьох антен TW1721 від канадської компанії Tallysman. А їх обробка реалізована на мікросхемах AD9361BBCZ від Analog Devices, мікроконтролера MIMXRT1052 від NXP USA Inc та мікросхемі N63A0QI від Intel, всі США.

Блок інерціальної навігації також побудований на західній електроніці з використанням мікросхем мікроконтролера STM32F405 виробництва фірми STMicroelectronics (Швейцарія) та модуля інерціальних вимірів iSensor ADIS16480 від Analog Devices (США).

Модуль керування та управління польотом Shahed-238 побудований навколо мікропроцесора TMS320 F28335PGFA від Texas Instruments (США).

Shahed-238

Іран офіційно представив реактивний Shahed-238 у листопаді 2023 року. Дрон показав іранський університет аерокосмічних наук та технологій “Ашура” на презентації розробок.

З опублікованих групою хакерів PRANA Network документів відомо, що у 2023 році Росія вивчала можливості щодо налагодження виробництва цих безпілотників на своєму заводі в Алабузі, де вже відбувається часткове виробництво та збирання Shahed-136.

В квітні минулого року російська делегація начебтно відвідала полігон на якому були продемонстровані випробування реактивного безпілотника. Він успішно злетів, виконав місію згідно з польотним завданням і успішно приземлилася на парашуті.

Як зазначили представники делегації, враховуючи високу швидкість, дрон по суті є крилатою ракетою. За їх словами, головною перевагою є його можливість швидко вражати ключові цілі.

В опублікованій презентації вказується, що безпілотник з реактивним двигуном несе на борту бойову частину масою у 50 кг. Він здатен розвивати швидкість до 600 км/год та долати відстань до 2000 км. Втім останній параметр, ймовірніше за все, є помилковим та за іншими данними складає 1000 км.

Наразі за загально доступною інформацією неможливо визначити де саме був виготовлений збитий безпілотник та чи причетна Росія до його збирання.

Shahed-238 БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Європа Світ