fbpx
Чорногорія розглядає покупку «Super Tucano»

Чорногорія розглядає покупку «Super Tucano»

Embraer Super Tucano Авіація Балкани Європа Закупівлі Світ Чорногорія

Повітряні сили Чорногорії провели ознайомлення з можливостями та характеристиками літака EMB-314 / A-29 «Super Tucano» компанії Embraer.

Про це повідомляє Міністерство оборони Чорногорії.

Двоє льотчиків Повітряних сил Чорногорії були допущені до управління літаком «Super Tucano» під час авіашоу, яке бразильський концерн Embraer організував на авіабазі «Князь Данило» («Knjaz Danilo») в Чорногорії.

Повідомляється, що присутній на заході міністр оборони Чорногорії Предраг Бошкович (Predrag Bošković) заявив, що модернізація Повітряних сил Чорногорії є пріоритетом в майбутній період. Міністр сподівається, що нове керівництво Міністерства національної оборони продовжить цей курс.

Предраг Бошкович додав, що покупка таких літаків, як A-29, значно підвищить можливості Збройних сил Чорногорії.

A-29 «Super Tucano» компанії Embraer у Чорногорії. Жовтень 2020. Фото: МО Чорногорії

В період керівництва П.Бошковіча чорногорським оборонним відомством Повітряних сил отримали три вертольоти BELL 412 і легкий літак Cessna 421.

Нещодавно, ПС Чорногорії отримали перший з двох замовлених вертольотів BELL 505 «Jet Ranger X». Поставлений вертоліт був зібраний компанією Bell Helicopter Textron Canada.

Для довідки: Літак Embraer A-29 Super Tucano бразильського виробництва – це турбогвинтовий легкий літак, розроблений на базі Embraer 312 Tucano і випускається з 2003 року.

Embraer A-29 підходить для базової й просунутої підготовки пілотів та в якості підтримки наземних військ.

A-29 компанії Embraer у Чорногорії. Жовтень 2020. Фото: МО Чорногорії

Нагадаємо, у вересні 2020 року перші чотири з шести замовлених компанії Embraer літаків EMB-314 (A-29) зробили посадку на авіабазі ВПС Філіппін.

Також у вересні США передали Військово-повітряним силам Афганістану чотири літаки A-29B (EMB-314).

Афганістан отримав завершальну партію з 20 літаків. Літаки були вироблені на спільному підприємстві Sierra Nevada Corporation (SNC) і Embraer Defense and Security.

Embraer Super Tucano Авіація Балкани Європа Закупівлі Світ Чорногорія