fbpx
Чорногорські інструктори навчатимуть українських військових

Чорногорські інструктори навчатимуть українських військових

Військова допомога Європа Навчання Україна Чорногорія

Чорногорія має намір приєднатися до місії Європейського Союзу щодо навчання українських військових.

Про це міністерство оборони Чорногорії повідомило виданню Radio Slobodna Evropa.

У міністерстві нещодавно схвалено участь в цій місії, після того, як Чорногорія висловила намір надати Україні ще один вид підтримки та зробити свій внесок у спільну безпекову та оборонну політику Євросоюзу.

Місія EUMAM започаткована Європейською Радою у 2022 році з метою надання допомоги Україні шляхом зміцнення військового потенціалу.

Місія уповноважена забезпечувати індивідуальну, колективну та спеціальну підготовку військовослужбовців українських збройних сил у країнах-членах ЄС.

Військові Чорногорії. Фото: Міноборони Чорногорії

«Наразі ми перебуваємо на етапі реалізації національних процедур, які мають призвести до ухвалення парламентського рішення про участь військовослужбовців збройних сил у цій місії», – заявили у міноборони.

Рішення про використання армійських підрозділів у складі міжнародних сил приймає Парламент Чорногорії на пропозицію Ради оборони та безпеки.

Інструктори чорногорської армії навчатимуть українських солдатів на території Німеччини.

Те, що Чорногорія приєднається до військової допомоги ЄС в Україні, підтвердив також держсекретар міноборони Марко Маркович 10 квітня на зустрічі з послом України Олегом Герасименком.

«Чорногорія рішуче підтримує Україну у її боротьбі за збереження територіальної цілісності та суверенітету, а також свободи українського народу. Вона висловлює свою підтримку та солідарність не лише риторично, а й через конкретну політичну участь, а також фінансові та гуманітарні внески», – заявили у міноборони.

Військові Чорногорії. Фото: Міноборони Чорногорії

На даний момент 24 держави-члени ЄС запропонували Україні навчання та персонал у рамках EUMAM.

Нагадаємо, у 2023 році уряд Чорногорії розсекретив дані оборонної допомоги Україні після того, як деякі члени НАТО почали публікувати свої дані.

Військова допомога Європа Навчання Україна Чорногорія