fbpx
Число жертв теракту у Буркіно-Фасо зросло до 160 осіб

Число жертв теракту у Буркіно-Фасо зросло до 160 осіб

Африка Буркіна-Фасо Світ Теракт Тероризм

Число загиблих в результаті теракту на півночі Буркіна-Фасо зросла до 160 цивільних осіб.

Про це повідомляє Anadolu.

В ніч з 4 на 5 червня, терористи відкрили вогонь по жителям села Солхан в провінції Яга на півночі Буркіна-Фасо поблизу кордону з Малі та Нігером.

В результаті чого, як раніше повідомлялося, загинули не менше 100 чоловік. Нападники спалили ряд будинків і місцевий ринок.

Ще близько 40 людей були поранені унаслідок нападу. Як зазначається, цей напад став найсерйознішим інцидентом в країні протягом останніх років.

Військовослужбовці ЗС Малі

Жодна терористична організація наразі не заявила про свою причетність.

Президент Буркіна-Фасо Рок Каборе оголосив в країні триденний траур.

Буркіна-Фасо з 2015 року є ареною терористичних атак. За даними ООН, 1,1 мільйона жителів африканського держави були змушені покинути свої будинки на тлі атак на мирне населення і військовослужбовців.

Уряд країни для протидії ісламістським угрупуванням співпрацює з бойовою групою Tabuka, що підпорядкована французькій операції Barkhane («Бархан»).

Завдання групи є навчання та підготовка місцевих збройних сил, оперативним реагуванням на загрози, тощо. На місцевому рівні вона співпрацює з об’єднаними силами G5-Sahel в складі якої є підрозділи з Буркіна-Фасо, Мавританії, Малі, Нігеру та Чаду.

Організована Францією операція Barkhane («Бархан») проводиться у Малі, Чаді, Буркіна-Фасо, Мавританії та Нігері проти ісламістських угрупувань у ких країнах та контрабандистів, що переправляють до Європи біженців.

В країні нерідко відбуваються терористичні атаки. Так, в січні 2019 року нападу піддалася село Сікірі в провінції Сум, в результаті загинули десять осіб. У травні того ж року невідомі озброєні люди напали на католицьку церкву на півночі країни і вбили шістьох, а в грудні через напад бойовиків загинули 35 мирних жителів і сім співробітників сил безпеки.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Африка Буркіна-Фасо Світ Теракт Тероризм