fbpx
Данія передала автономні гідрографічні комплекси SeaBat T51-R

Данія передала автономні гідрографічні комплекси SeaBat T51-R

БпА (Безпілотні апарати) Військова допомога ВМС України Данія Україна Флот

Данія передала автономні гідрографічні комплекси SeaBat T51-R для потреб Військово-морських сил України.

Про це повідомляє видання “AрміяInform”.

За словами начальника гідрографічної служби ВМС України капітана 1-го рангу Романа Гончаренка, цей комплекс обладнаний багатопроменевим ехолотом, який призначений для зйомки рельєфу дна з метою ситуаційної обізнаності підводного простору.

Його можливості дозволяють виявляти підводні об’єкти, що на сьогодні є неабияк важливо для українських моряків.

«Головне завдання багатопроменевого ехолота – збирати точні дані про морське дно та морське середовище. Потім їх можна обробити та використовувати для створення та оновлення морських карт та планшетів для підтримки безпечної навігації у районі. Отримана батиметрична інформація дозволяє знати глибини дна з щільністю через кожен сантиметр. Відповідно, ми можемо знати наявні підводні перешкоди, вибрати правильні місця стоянки наших плавзасобів, варіанти проходу, маршрути переходів суден» — пояснює офіцер.

Повідомляється, що система використовується насамперед в акваторіях портів та закритих водних акваторіях. Багатопроменевий ехолот дозволяє отримати інформацію від 1024 променів.

Завдяки такій технології моряки отримують деталізовану карту рельєфу дна.

Така роздільна здатність дає змогу перевіряти акваторії на наявність вибухових пристроїв, розвідувальних систем, сміття та інших небезпечних для судноплавства предметів.

SeaBat T51-R допоможе забезпечити безпеку не тільки військових, а й цивільних кораблів.

Нещодавно “Мілітарний” повідомляв, що Німеччина в межах підтримки передає Україні надводні безпілотні апарати Sonobot 5.

SeaBat T51-R

SeaBat T51-R створений на базі SeaBat T50, його основна відмінність – це наявність чотирьохкратної роздільної здатності.

Його технологія 800 кГц дозволяє проводити зйомку з високим рівнем деталізації, зберігаючи при цьому дивовижну ефективність зйомки з широкою смугою охоплення. Також система має гнучкий нижній частотний діапазон 350-430 кГц.

Ехолот надає безпрецедентну інформацію про топографію морського дна і у такий спосіб виводить отримання батиметричних даних на абсолютно новий рівень.

БпА (Безпілотні апарати) Військова допомога ВМС України Данія Україна Флот