fbpx
Данія передасть Україні модернізовані бронетранспортери M113

Данія передасть Україні модернізовані бронетранспортери M113

Бронетехніка БТР M113 Військова допомога Данія Світ Україна

Королівство Данія має намір надати Україні бронетранспортери M113.

Про це пише суспільний телерадіомовник Danmarks Radio.

Техніку передадуть в рамках пакету військової допомоги у 90 млн дол, який прем’єр-мінстр країни Метте Фредеріксен оголосила 21 квітня під час візиту в Україну.

Данські журналісти не володіють інформацією про те, коли бронетранспортери відправлять в Україну.

Бронетранспортери M113 в очікуванні утилізації

Нагадаємо, парк M113 Збройних сил Данії налічував у різний час до 700 машин. В 2020 році країна оголосила про намір утилізувати бронетранспортери, які використовує з 1964 року, оскільки переходить на модерні колісні БТР Piranha V.

Відомо, що данські M113 пройшли через кілька хвиль модернізації у 90-их та 2010-их роках, які отримали позначення G3 DK і G4 DK відповідно.

Машини отримали більш потужний 10,6 л дизельний двигун з турбонадувом потужністю 300 к.с. При тому двигун відповідає вимогам EURO2 і може бути замінений в польових умовах протягом години. M113 G3 DK також обладнали зовнішніми паливними баками та сучаснішими гусенями. Замінили і обігрівач. Після цього вага машини зросла до 15 тон.

БТР отримав і нову покращену систему керування та гальмування.

Корпус 70 машин подовжили на 66 см і додали один каток.

Машини які використовували в Афганістані отримали підсилений бронезахист дна та гумові гусені. У десантному відсіку встановили сідіння, що регулюються.

Данська армія має низку машин створених на базі M113: командно-штабна машина, контрбатарейна РЛС, самохідний міномет, інженерна машина, ремонтна машина, санітарний бронетранспортер, пожежна машина, БМП з 25 мм гарматою.

Бронетехніка БТР M113 Військова допомога Данія Світ Україна