fbpx
ДБР назвало причини втрати Криму

ДБР назвало причини втрати Криму

ДБР (Державне бюро розслідувань) Крим Україна

За результатами попереднього розслідування ДБР встановило причини й умови, що сприяли розвалу ЗСУ й окупацію Кримського півострова Росією.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Повідомляється, що причинами розвалу ЗСУ та анексії Кримського півострову стали злочинні дії із підриву боєздатності української армії розпочалися у 2012 році та тривали аж до вторгнення бойових підрозділів РФ на територію АР Крим у лютому 2014 року.

Слідчі ДБР відзначили п’ять основних епізодів скоєння злочину, які в результаті призвели до окупації Кримського півострова:

  • Злочинне скорочення ЗСУ: Попри повернення до позаблокового статусу, що вимагало нарощування чисельності армії, впродовж 2012-2013 рр. гранична чисельність ЗСУ була скорочена з 240 000 до 162 000 військовослужбовців;
  • Підрив стану мобілізаційної готовності: У 2013 році було скорочено половину від штатної чисельності військкоматів. Як результат, військові частини були укомплектовані лише на 25-55%. До того ж було згорнуто «політерну» приписку мобілізаційних ресурсів до військових частин та знищений облік військової техніки;
  • Знищення систем протиповітряної оборони Криму: Управління системою ППО Криму було передане до командування ВМС України на півострові, яке надалі перейшло на бік ворога. До того ж було скорочено одну з двох бригад ЗРК С-300В на озброєнні та зупинено програми модернізації ЗРК С-125 і С-200В;
  • Незаконні організаційні зміни та нівелювання стратегічних оборонних документів: Проведені у 2013 році масштабні організаційні зміни ЗСУ суперечили законодавству та не були внесені до стратегічних оборонних документів країни, що завадило ЗСУ в момент реалізації одного зі сценаріїв зовнішньої агресії сформувати ударну групу та захистити територіальну цілісність України;
  • Невжиття заходів щодо реагування на зовнішні загрози: Попри численні повідомлення розвідки, що чітко свідчили про підготовку наступальної операції з боку РФ наприкінці 2013 – початку 2014 рр., не було вжито заходів із приведення ЗСУ до вищих ступенів боєготовності, організації територіальної оборони та проведення широкомасштабних військових навчань на території Криму.

У скоєнні державної зради підозрюються найвищі посадові особи держави того періоду – Президент-утікач Віктор Янукович, Міністри оборони України Дмитро Саламатін та Павло Лебедєв, а також начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗСУ Володимир Замана.

У ДБР наголошують, що зазначені дії у своїй сукупності пов’язані та призвели до тяжких наслідків – вторгнення РФ на територію АР Крим і м. Севастополя, подальшої їх окупації, порушення суверенітету та територіальної цілісності України.

«Розслідування щодо інших фактів, які призвели до окупації частини території України у 2014 році, триває», – зазначили у ДБР.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ДБР (Державне бюро розслідувань) Крим Україна