fbpx
ДБР провело слідчий експеримент з бойовими катерами “Кузні”

ДБР провело слідчий експеримент з бойовими катерами “Кузні”

ДБР (Державне бюро розслідувань) ДШК «Кентавр-ЛК» Кузня на Рибальському Україна Флот

Працівники Державного бюро розслідувань провели на ПрАТ «Кузня на Рибальському» слідчий експеримент з бойовими катерами.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Державне бюро розслідувань.

За повідомленням слідчих ДБР, експеримент 23 та 28 жовтня підтвердив невідповідність бойових катерів, виробництва ПрАТ «Кузня на Рибальському» вимогам замовника – Збройних Сил України та Міноборони.

Слідчий експеримент проводився у межах кримінального провадження щодо змови посадовців Міноборони та керівництва приватних компаній з організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки невідповідної якості.

До експериментів були залучені представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, ТОВ «Цеппелін Україна», які перевіряли роботу обладнання, встановленого на катерах, а також представники українських суднобудівних підприємств, інші особи.

Прохідна заводу "Кузня на Рибальському"

«Слідчі експерименти проводили із дотриманням усіх правил технічної експлуатації суден, без жодних порушень, професійним екіпажем Військово-Морських Сил ЗСУ», – йдеться у повідомлені Державного бюро розслідувань.

У ДБР заявлено, що представники ПрАТ «Кузня на Рибальському» проігнорували запрошення взяти у них участь.

«Натомість співробітники заводу під час проведення експерименту намагались чинити перешкоди», – розповідають у ДБР.

Позиція Кузні

За словами представників ПрАТ «Кузня на Рибальському», ДБР залучило до слідчих дій своїх співробітників, які не мають відповідної професійної підготовки.

Так 28 жовтня було повідомлено, що у ПрАТ «Кузня на Рибальському» слідчі ДБР пошкодили десантно-штурмовий катер під час швартування.

Десантно-штурмовий катер Малин Фото: Володимир Трофімов. 2019 рік

Представники заводу склали відповідний акт, де вказали перелік завданих пошкоджень.

«23 жовтня катер «Станіслав» вивели в море без здавальної команди заводу «Кузня на Рибальському». Після повернення судна при виконанні швартування катер зазнав пошкоджень», – йдеться у повідомлені.

Зазначено, що було, зокрема, пошкоджено конструкцію кормового майданчика огородження водометів. Представники заводу констатували, що тепер необхідно провести ремонт.

«Ще один катер, який співробітники ДБР вивели в море 28 жовтня для проведення слідчого експерименту, також не змогли пришвартувати з дотримання правил», – розповідають представники заводу.

Повідомлено, що представникам «Кузні» довелося втрутитися та допомогти представникам Бюро пришвартувати катер, аби убезпечити й саме судно, і людей, які перебували на його борту.

Цей катер представники заводу вже не змогли оглянути технічний стан, оскільки на нього накладений арешт.

Також представники заводу звинуватили ДБР у тому, що працівники ДБР замінили запасну частину на катері без залучення спеціалістів «Кузні».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ДБР (Державне бюро розслідувань) ДШК «Кентавр-ЛК» Кузня на Рибальському Україна Флот