Дедалі більше південнокорейців хочуть, щоб Сеул мав власну ядерну зброю
Жителі Південної Кореї в опитуванні вперше віддали перевагу отриманню власної ядерної зброї, а не військовому захисту США.
У виданні Financial Times розповіли, що 66% громадян «підтримали» або «значно підтримали» перехід до політики самостійного ядерного стримування.
Зараз КНДР, сусідка Південної Кореї, тепер не просто має ядерну зброю — в обмін на снаряди вона почала отримувати від Росії військові технології, які можуть допомогти їй з розробкою способів її доставки.
Це змушує мешканців Південної Кореї замислюватись про необхідність мати засоби стримування агресивного сусіда.
Хоча уряд зараз не має планів щодо придбання ядерної зброї, деякі політики закликають зробити це негайно.
За рік показник зріс на 6 відсоткових пунктів. У ситуації ж, коли респондентам запропонували вибрати: вони воліють мати власну ядерну зброю чи покладатися на військовий захист США, кількість прихильників першого підходу збільшилася і вперше перевищила кількість прихильників другого.
«Підтримка ідеї придбання ядерної зброї зростає та зміцнюється», — розповів Сансін Лі, науковий співробітник Корейського інституту національного об’єднання (KINU).
Країна поки що не в тому становищі, щоб розглядати питання про перетворення на ядерну державу, сказав у червні журналістам прем’єр-міністр Хан Доксу.
Проте мер Сеула О Се Хун, який вважається одним з імовірних кандидатів на посаду президента на виборах 2027 року, минулого тижня закликав негайно придбати ядерну зброю.
«Протидіяти ядерній зброї можна тільки аналогічною відповіддю. Якщо покладатися лише на співпрацю між Південною Кореєю та США під американською ядерною парасолькою, то це істотно обмежить нашу безпеку», — сказав він.
Південна Корея, Японія та західні країни побоюються, що Росія ділиться з режимом КНДР своїми ракетними технологіями.
Навесні Москва заблокувала продовження роботи комісії ООН, яка здійснювала контроль за ядерною та ракетною програмою КНДР та дотриманням відповідних санкцій. В результаті функціонуванню групи, що діяла 15 років, було покладено край.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.