fbpx
Делегація з Британії відвідала суднобудівні підприємства Миколаєва

Делегація з Британії відвідала суднобудівні підприємства Миколаєва

Велика Британія Завод «Океан» Миколаїв Нібулон Суднобудування Україна Флот

Делегація з Великої Британії відвідала суднобудівні підприємства Миколаєва, а також Державне підприємство НВКГ «Зоря»-«Машпроект».

Про це повідомляє «Миколаїв – Місто корабелів».

Делегація провела ознайомлення із виробничими потужностями та технічними можливостями Суднобудівного заводу «Океан» та верф компанії «Нібулон».

Відвідини відбулись 19 травня 2021 року в рамках меморандуму, підписаного в жовтні 2020 року між Україною та Великою Британією про посилення співпраці у військовій та військово-технічних сферах.


Британці пропонують на проєкт ракетного катеру норвезькі ПКР


У грудні 2020 року ПрАТ «Українське Дунайське Пароплавство» направило до Міністерства інфраструктури України, Міністерства оборони України та посольства Великої Британії лист про наміри взяти участь у будівництві ракетних катерів, розробкою яких займається компанія BMT.

Кілійський суднобудівний-судноремонтний завод

ПрАТ «УДП» планує виконувати контракт на базі відокремленого структурного підрозділу Кілійського суднобудівельно-судноремонтного заводу (КСБСРЗ), це підприємство має великий досвід цивільного суднобудування та проводить судноремонт у тому числі військових кораблів та катерів. Чи відвідувала делегація дане підприємство – не відомо.

У березні 2021 року аташе з питань оборони посольства Великої Британії Тім Вудз розказав, що перший ракетний катер за британським проєктом для ВМС ЗС України закладуть на початку 2022 року.

Зараз у Об’єднаному Королівстві створюють новий проєкт ракетних катерів над яким працює дві компанії.

Ракетний катер Ares FAMB

Роботи відбуваються у рамках підписаного раніше меморандуму про переоснащення Військово-Морських сил Збройних сил України.

Я сподіваюсь, що будівництво першого корабля розпочнеться на початку наступного року. Це досить швидко, починаючи від дизайну і початку виробництва, – заявив Вудз в інтерв’ю виданню «День».

Тоді аташе розказав, що будівництво всієї серії відбуватиметься доволі швидко і за два роки буде завершено.

Завершення всіх необхідних процедур та завершення введення всіх їх до бойового складу національного флоту має відбутися до 2025 року.

Думаю, попри затримки з початком будівництва ми побачимо ці кораблі в Чорному морі вже у 2025 році з українськими моряками на борту, – розказав аташе.

Ударний ракетний катер проєкту RMK Marine

Він зазначив, що перші чотири катери будуть побудовані у Великій Британії, а українські корабели зможуть спостерігати за будівництвом, навчатися і тренуватися.

А друга частина – чотири ракетні катери – будуватимуться в Україні. І це буде чудово для українського кораблебудування і також для ВМС, так ви отримаєте ці здібності тут, в Україні, – розказав Вудз.

Тім Вудз розказав, що ракетні катери проектуються спеціально для України, тому вони будуть оригінальними і матимуть довжину орієнтовно від 50 до 65 метрів, що забезпечуватиме швидкість у 40 вузлів.

Що таке концепція «москітного флоту» за яким пропонується будувати ракетні катери для ВМС ЗС України – у випуску Мілітарки:


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Велика Британія Завод «Океан» Миколаїв Нібулон Суднобудування Україна Флот