fbpx
Держгідрографія розроблятиме мапи стандартів НАТО

Держгідрографія розроблятиме мапи стандартів НАТО

Держгідрографія НАТО

Держгідрографія за підтримки Морської адміністрації нещодавно закупила програмне забезпечення в німецької компанії, яке надасть можливість розробляти електронні карти з використанням концепції AML відповідно до стандартів НАТО.

Про це повідомляє прес-служба Держгідрографії

AML (Additional Military Layers) – ініційований НАТО проєкт, який призначений для безпечної навігації та виконання поставлених завдань військовими кораблями країн НАТО.

Випуск відповідних мап для потреб України стане можливим одразу після вступу нашої країни до НАТО.

«Сучасне програмне забезпечення дозволяє нам розробляти та створювати нові типи картографічної продукції. Головною його особливістю є те, що тепер ми зможемо розробляти спеціалізовані AML карти для воєнно-морських сил. Тобто одразу ж після вступу нашої країни до НАТО, Держгідрографія буде готова випускати AML карти, які повністю відповідатимуть високим стандартам НАТО», – розповів начальник Держгідрографії Олександр Щипцов.

Раніше Державна установа “Держгідрографія” виступила з ініціативою створити морський режимний район навколо окупованого Криму, щоб заборонити захід суден в усі порти півострова.

За допомогою зазначених комплексних дії Держгідрографія збирається домогтися вилучення з незаконного обігу електронної картографічної продукції Росії на води України. Крім того, вони дозволять повністю припинити заходження в кримські порти іноземних суден та частково російських суден.

Держгідрографія НАТО