fbpx
Деякі європейські країни не підтримали заклик Італії до створення європейської армії

Деякі європейські країни не підтримали заклик Італії до створення європейської армії

Данія Європа Іспанія Італія Польща Світ Словенія

Деякі європейські країни не підтримували заклик міністра закордонних справ Італії щодо створення європейської армії.

Про це повідомляє журналістка видання Defense News –

Попри заклик Італії до створення спільної європейської армії для протистояння агресії Росії деякі країни — члени Європейського Союзу не підтримали цю ідею через розбіжності.

Такі держави, як Словенія, Іспанія, Данія та Польща зазначили, що ця ідея нереалістична та не потрібна у сучасному світі.

Міністр оборони Іспанії зазначив, що створення спільної європейської армії не було можливе навіть у 1992 році, коли Європейський Союз складався з 12 країн-членів.

Зі свого боку, міністр оборони Данії зазначив, що Європа вже має власні сили швидкого реагування та сили оборони у складі НАТО, що робить ідею створення спільної армії нераціональною та погіршить командування через додаткові структури.

НАТО є наріжним каменем нашої колективної безпеки, а оборона залишається питанням національного суверенітету — немає армії НАТО чи ЄС, але існує тісна оборонна співпраця між союзниками та державами-членами, — заявив Трольс Лунд Пульсен, міністр оборони Данії

Також відповідну заяву зробили й у міністерстві оборони Польщі, де зазначили:

Польща не нехтує діями ЄС у сфері безпеки та оборони, але ці зусилля повинні стати доповненням для посилення НАТО та сприяння трансатлантичній безпеці, — зазначили у міністерстві оборони Польщі.

Додатково у міністерстві оборони Польщі зазначили, що країна прагне поліпшити не тільки загальноєвропейську співпрацю між країнами, а й особисту співпрацю між країнами-сусідками.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, міністерство оборони Італії розпочало програму з закупівлі понад 1000 гусеничних бойових машин для оновлення парку бронетехніки.

Першим етапом програми стане пошук компаній, які представлять свої проєкти бойових машин у межах вимог, опублікованих міністерством оборони Італії. Головними претендентами є італійські Leonardo та Iveco, французько-німецька команда KNDS і німецька Rheinmetall.

Програма під назвою Army Armored Combat System (A2CS) передбачає оновлення значної кількості бойових машин у складі італійської армії. Однією з вимог є розробка багатофункціональних машин, здатних вирішувати великий спектр задач.

Данія Європа Іспанія Італія Польща Світ Словенія