fbpx
Для Bayraktar TB3 поставлені нові двигуни PD170

Для Bayraktar TB3 поставлені нові двигуни PD170

Baykar Авіація БпА (Безпілотні апарати) ВМС Туреччини Туреччина

На SAHA EXPO 2022, що проходила в Стамбульському виставковому центрі, генеральний директор TEI Махмут Фарук Акшит оголосив про поставку нових турбодизельних авіаційних двигунів PD170 для Bayraktar TB3 SİHA.

Про це повідомляє турецьке видання Defence turk.

«Двигуни, які ми розробили, є найкращими двигунами у своєму класі у світі для висотних польотів, немає іншого двигуна для БПЛА цього класу, який би перевищував 9 тисяч метрів. AKSUNGUR може долати таку висоту з нашими двигунами, він працював у повітрі без зупинки 49 годин. Нарешті ми поставили наші двигуни з цієї серії PD170 для TB3, і Baykar Defense зайнята їх інтеграцією» – заявив Махмут Фарук Акшит.

Bayraktar TB3 SİHA має здійснити свій перший політ уже цього року. Цей безпілотник можна запускати із кораблів з короткими злітно-посадковими смугами. Тому розробку Baykar Technology планують вперше використати на десантному кораблі ANADOLU.

Також Bayraktar TB3 матиме вищу вантажопідйомність, аніж його попередник: 280 кг проти 150 кг. А складні крила зроблять БПЛА зручнішим для транспортування.

Розробка стане першим БПЛА класу MALE, розробленим для зльоту та посадки із кораблів. Тому Bayraktar TB3 можна назвати важливим досягненням для Туреччини в галузі військово-морської авіації.

Новий БПЛА після випробувань планують розгорнути у складі від 30 до 40 одиниць на борту десантного корабля TCG Anadolu.

Системи Bayraktar TB3 SİHA зможуть здійснювати посадку та зліт за допомогою палуби Anadolu. А командний центр, який буде інтегрований в Anadolu, зможе використовувати в операціях одночасно щонайменше 10 Bayraktar TB3 SİHA.

Як заявляють в компанії, безпілотники зможуть приземлятись на палубу корабля навіть без спеціального гака за рахунок своїх характеристик.

“Дрон відрізняється здатністю здійснювати зліт і посадку на морські судна з короткою злітно-посадковою смугою, чого немає у багатьох аналогів у світі”, – заявив Сельчук Байрактар.

Концепт заводу Baykar в Україні

Нагадаємо, що 28 жовтня генеральний директор турецької компанії Baykar Халюк Байрактар повідомив, що етап детального проектування заводу з виробництва БПЛА в Україні вже закінчений.

Турецька оборонна компанія Baykar планує протягом двох років завершити будівництво свого нового виробничого підприємства в Україні. Халюк Байрактар заявив, що плани створення заводу просуваються, незважаючи на деякі перешкоди, які виникли через війну Росії проти України.

Baykar Авіація БпА (Безпілотні апарати) ВМС Туреччини Туреччина