fbpx
Для будівництва другого українського корвету класу Ada в Туреччині нарізали метал

Для будівництва другого українського корвету класу Ada в Туреччині нарізали метал

ВМС України Корвети Корвети класу Ada Співпраця Суднобудування Туреччина Україна Флот

Для будівництва другого корвету класу Ada для ВМС України в Туреччині нарізали сталь.

Про це повідомляє турецьке видання Defence Turk.

Щоправда невідомо, коли саме відбулася церемонія різання металу для побудови корпусу майбутнього бойового корабля.

Зазвичай після нарізання сталі починається формування окремих секцій судна, які потім об’єднують у корпус.

Також на турецькому сайті зазначили, що корабель змінювали на прохання українських Військово-морських сил.

Будівництво корвету для України у Туреччині

“Серед цих змін — силова установка та вертикальні пускові установки зенітних ракет MICA VL, які розташовані в кормовій частині корабля” – наголосили у повідомленні.

Більше подробиць про можливості нових бойових кораблів цього класу, які будують для ВМС України в Defence Turk, не повідомляють.

Нагадуємо, що 2 жовтня 2022 року в Туреччині спустили на воду перший корвет класу Ada, який будують для українського флоту.

Спуск на воду українського корвета "Гетьман Іван Мазепа" (F211) у Туреччині. 2 жовтня 2022 року. Фото: Олена Зеленська

Він отримав назву «Гетьман Іван Мазепа», яку обрали ще у 2021 році, коли розпочиналося його будівництво. Цей корвет стане першим кораблем такого класу для Військово-морських Сил ЗС України.

Контракт на будівництво двох корветів типу ADA Міністерство оборони України уклало з турецькими компаніями в грудні 2020 року. Перший корвет для ВМС України заклали у Туреччині у вересні 2021 року. А вже наприкінці грудня на суднобудівному підприємстві в Стамбулі почали збирати корпус корабля.

Раніше планувалося, що до кінця 2022 року корабель із частковим оснащенням відбуксують в Україну на добудову. Однак через російське повномасштабне вторгнення ці плани не реалізували.

Питання щодо озброєння для українського корвета, за даними відкритих джерел, остаточно не було вирішене. У якості протикорабельного ракетного озброєння розглядали ПКР “Нептун”, Harpoon, NSM, Atmaca. На роль зенітного озброєння розглядали французький морський ЗРК VL MICA. Артилерійське озброєння корвета має складатися з 76-мм гармати OTO Melara Super Rapid та 35-мм Millennium. У якості торпедного озброєння розглядалися торпеди Murene 90 Impact.

ВМС України Корвети Корвети класу Ada Співпраця Суднобудування Туреччина Україна Флот