fbpx
Для Херсона виготовляють залізобетонні укриття

Для Херсона виготовляють залізобетонні укриття

Будівництво Україна Фортифікація Херсон Херсонщина Цивільні громадяни

В Одесі виготовляють мобільні укриття для Херсона в рамках проєкту SafePlace4UA.

Укриття розташовують у найбільш відвідуваних людьми місцях.

Це — монолітна конструкція з арматури та бетону, яка захищатиме людей від уламків. ЇЇ вага близько 42 тонн, проте її легко транспортувати з місця на місце.

Всередині є лавки для сидіння, чотири розетки, та вентиляція. Воно розраховане на 25 людей.

«Висота тут 2,7 метра, верхня плита — 35 сантиметрів. Стіни 25 сантиметрів, нижня плита 15 сантиметрів», – розповів керівник проєкту Ілля Блохін.

Залізобетонне укриття у Херсоні. Січень 2023. Україна. Фото: "Суспільне"

Подібне укриття виготовляється упродовж трьох тижнів. Для нього використовують арматуру та бетон. Основна перевага конструкції — її цілісність.

«Окрім того, що ми армуємо його подвійною сіткою 12-ю арматурою, ми ще ставимо всередині, між арматурою зашиваємо ще сітку, 50 на 50. Для чого ми це робимо. Якщо раптом якийсь прильот, то щоб трохи стримувало ці осколки цей бетон. Щоб не сипались на людей всередині. Зрозуміло, що від прямого попадання не врятує», – зазначив керівник підрядної організації Олександр Войтко.

За рахунок благодійних коштів наразі виготовили шість таких укриттів, для Херсону планують ще близько 10, залежно від ресурсів.

«Їх художньо оформив Ігор Матроскін зі своїм колегою Денисом. Спочатку планували зобразити котиків, але потім вирішили робити зображення мирного Херсона», – розповів керівник проєкту.

Залізобетонне укриття для Херсону. Січень 2023. Україна. Фото: "Суспільне"

Місцеві жителі кажуть, у Херсоні мало місць куди можна сховатись від вибухів. Обстріли зараз так часто, що буває важко зорієнтуватись, в який бік бігти.

Подібні залізобетонні укриття також ставили у Харкові. За даними державних публічних закупівель ProZorro, одне харківське укриття коштувало від 783 тисяч до 1 мільйона гривень.

Залізобетонне укриття «ЗАХИСТ» у Харкові. Вересень 2022. Україна. Фото: Суспільне

Всього планувалося встановити 25 таких зупинок у місцях, де раніше часто велися російські обстріли.

Будівництво Україна Фортифікація Херсон Херсонщина Цивільні громадяни