fbpx
Для ВМФ Росії спустили новий тральщик

Для ВМФ Росії спустили новий тральщик

ВМФ Росії Росія Світ Суднобудування Сусіди Тральщик

В Санкт-Петербурзі спустили на воду базовий тральщик проекту 12700.

Про це повідомляє Мілітарний.

Стало відомо, що 28 квітня 2021 року на АТ «Середньо-Невський суднобудівний завод» в Санкт-Петербурзі відбулася церемонія спуску на воду, корабля протимінної оборони (базового тральщика) «Петро Іллічов» проекту 12700 (шифр «Олександрит»), що будується для ВМФ Росії . Це шостий спущений на воду корабель серії цього проекту, чотири вже передали Міноборони РФ, ще стільки ж – перебувають на різних стадіях будівництва.

Передача судна до складу ВМФ Росії очікується в кінці 2021 року.

Проект 12700 розробило Центральне морське конструкторське бюро «Алмаз». Кораблі проекту призначені для знешкодження морських мін, які вони можуть виявляти як у воді, так і в морському грунті, навіть не входячи в небезпечну зону. Для боротьби з мінами ці кораблі можуть застосовувати як різні види тралів, так і телекеровані автономні безпілотні підводні апарати.

Тральщики цього проекту відносяться до нового російського покоління мінно-тральних сил військово-морського флоту. Так, кораблі проекту 12700, як заявляється, мають найбільший в світі корпус з монолітного склопластику, сформованого методом вакуумної інфузії. Маса корпусу з композитних матеріалів набагато нижча, ніж у металевих. Заявляється, що подібні кораблі не піддаються корозії.

Основні характеристики: Довжина – близько 62 м; Ширина – близько 10 м; Водотоннажність – близько 890 т; Повна швидкість ходу – близько 16 вуз; Екіпаж – 44 чол.

Спочатку подібними тральщиками будуть забезпечені Тихоокеанський і Північний флоти, потім будуть побудовані і для Балтійського і Чорноморського флотів.

Чорноморський флот ВМФ Росії отримав новий катер-торпедолов «Сокольское» проєкту 1388НЗТ.

16 березня 2021 року катер зарахований до складу 4-ї бригади підводних човнів Чорноморського флоту з базуванням у Новоросійську. 14 січня 2021 року катер отримав свою назву «Сокольское», до цього носив назву ТЛ-2195.

Катер-торпедолов ТЛ-2195

Будівництвом катеру-торпедолову займалась Сокольська судоверф, де його заклали у 2016 році, спуск на воду відбувся 9 жовтня 2019 року.

Призначення катерів-торпедоловів – пошук, підйом з води на борт чи буксирування використаних практичних торпед під час навчальних торпедних атак, а також при стрільбі на торпедо-пристрілочних станціях.

Торпедолов йде за відстріляною торпедою, знаходить її та доставляє на базу чи достріляючого корабля. Таким чином значно зменшується загальна вартість навчальних торпедних стрільб кораблями та підводними човнами, оскільки практичні торпеди можна використовувати декілька разів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ВМФ Росії Росія Світ Суднобудування Сусіди Тральщик