fbpx
Для Житомирського бронетанкового купували неякісні запчастини

Для Житомирського бронетанкового купували неякісні запчастини

Житомирський бронетанковий завод Житомирщина Контррозвідка Корупція СБУ Україна

Контррозвідка СБУ ліквідувала схему закупівлі неякісного обладнання для виробництва української бронетанкової техніки на Житомирщині.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Службу безпеки України.

Викриття оборудки дозволило зберегти ефективність промислового виробництва вітчизняного озброєння і запобігти бюджетним збиткам на десятки мільйонів гривень.

До протиправної діяльності причетне злочинне угруповання. Серед його організаторів – чиновник одного з оборонних підприємств і двоє представників столичної комерційної структури.

На початку 2019 року вони налагодили механізм незаконного одержання грошей на закупівлі деталей для виготовлення металевих конструкцій на Житомирському бронетанковому заводі.

Фото Служби безпеки України на Житомирщині

Для цього посадовець держпідприємства сприяв укладенню договору з представниками афілійованої фірми на закупівлю відповідних запчастин.

Проте, замість сертифікованого обладнання ділки придбали продукцію сумнівної якості одного зі східноазійських виробників за штучно завищеними цінами.

Для реалізації оборудки її учасники вносили недостовірні відомості до звітної документації, а отримані «прибутки» виводили у тінь через підконтрольну комерційну структуру.

Підозра

Також, на Житомирщині слідчі поліції оголосили підозру злочинному угрупованню у незаконних оборудках з держкоштами для оборонного підприємства.

Слідчі Житомирщини оголосили про підозру у низці кримінальних діянь 25-річному службовцю, директору одного із товариств та його спільникам.

Фото ГУНП в Житомирській області

Чоловік діяв як організатор злочинної групи, розробивши та втіливши схему махінацій під час закупівель обладнання оборонним підприємством. Через незаконні діяння фігурантів у тендерних торгах взяли участь лише два визначених товариства з ознаками фіктивності, а ціни на закупівлі товарів були значно завищені.

Сертифікати на запчастини мали відповідати критеріям США. Насправді деталі обладнання фірми-переможця тендеру були сумнівної якості, а документи на них фальсифіковані. Такі оборудки призвели до збитків на загальну суму понад 900 тисяч гривень.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Житомирський бронетанковий завод Житомирщина Контррозвідка Корупція СБУ Україна