fbpx
Для ЗСУ розглядається закупівля САУ «Дана»

Для ЗСУ розглядається закупівля САУ «Дана»

Excalibur Army Артилерія Закупівлі САУ САУ Dana Сухопутні війська ЗСУ Україна Чехія

Для ЗСУ розглядається закупівля 152-мм САУ «Дана» для заміни наявних на озброєнні застарілих буксованих гармат Д-20 та самохідних артилерійських установок 2С3 «Акація».

Про це розказав начальник управління РВіА командування підготовки Командування Сухопутних Військ ЗСУ генерал-майор Андрій Маліновський.

Самохідні артилерійські установки розглядаються з наявного парку чеської армії, які перед продажем мають пройти технічне обслуговування та модернізацію до версії «Dana-M2».

У цьому виді самохідна артилерійська установка «Dana-M2» демонструвалась в Україні на Міжнародній виставці озброєнь «Зброя та безпека» у 2018 році:

САУ DANA-M2 на «Зброя та безпека - 2018»

Представляла її чеська компанія EXCALIBUR ARMY, яка окрім неї тоді ще привезла модернізовану бойову машину піхоти Šakal та реактивну систему залпового вогню BM-21MT.

Самохідна артилерійська установка vz. 77 Dana була розроблена наприкінці 70-х років у колишній Чехословаччині, серійне виробництво було налагоджено на підприємстві ZTS Dubnica у місті Тренчин (у сучасній Словаччині).

Окрім Чехословаччини їх експлуатували й інші країни соцтабору – Польща та СРСР, в останньому їх було придбано для випробувань, але після розпаду утилізовано.

У Польщі вони перебувають на озброєнні та чеська компанія у кооперації з місцевою PZL пропонує для національних збройних сил програму модернізації до рівня Dana M1PL, котра включає заміну головного двигуна, коробки передач, встановлення додаткового генератору, заміну інших систем.

Після розпаду Чехословаччини, Чехія та Словаччина успадкували значну кількість цих артилерійських установок, які реалізовують зацікавленим країнам, а для власної армії розглядають закупівлю продукції стандартизованої з країнами НАТО, як то робить Чехія з придбанням САУ CAESAR.

155-мм самохідна гаубиця «CAESAR». Фото з відкритих джерел

Серед покупців як оригінальних vz. 77 Dana, так і їх модернізованих версій, Азербайджан та Грузія, також серед покупців називають Кіпр та Лівію.

САУ DANA-M1 на озброєнні ЗС Азербайджану

Самохідна артилерійська установка використовує в якості шасі модифікований варіант Tatra 813 з колісною формулою 8×8.

Силова установка – Tatra T2-930, возимий боєкомплект – до 60 снарядів, максимальна швидкість по шосе – до 80 км/годину.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Excalibur Army Артилерія Закупівлі САУ САУ Dana Сухопутні війська ЗСУ Україна Чехія