fbpx
Дніпропетровська область частково профінансує запуск «Січ-2-1»

Дніпропетровська область частково профінансує запуск «Січ-2-1»

КБ «Південне» Космос ОПК Супутник

З обласного бюджету Дніпропетровської області планують виділити 1 мільйон доларів на запуск нового українського супутника «Січ-2-1», розробки та виробництва КБ «Південне».

Про це повідомив в Facebook заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Повна ж вартість запуску супутника складає близько 8-10 млн доларів.

Для Дніпра та області це цікаво у першу чергу через забезпечення 11 тисяч унікальних фахівців з регіону, що працюють у космічній галузі.

“Перший практичний результат виїзного засідання: губернатор Дніпропетровської області Олександр Бондаренко заявив про готовність виділити з обласного бюджету 1 млн. дол. На співфінансування запуску українського супутника, виробленого в КБ “Південне” у Дніпрі. Мінекономіки і Космічне агентство отримають рекомендацію ініціювати фінансування цього проекту. Супутник вже виготовлений. Вартість запуску – 8-10 млн. дол. ” – написав він.

Супутник Січ-2-1

Вартість програми виведення на світовому ринку, вартість виведення одного кілограму вантажу на орбіту становить від 10 тис. до 40 тис. доларів США. Вага супутника «Січ-2-1» становить близько 170 кг.

Вартість страхування пуску зараз знаходиться на історично низькому рівні і може складати від 6% до 20 % від вартості пуску.

Сам супутник створений за кошти комерційної діяльності КБ (держава поки що не фінансувала цей проект).

Читайте також: Коли Україна отримає розвідувальний супутник?

Запуск українського супутника «Січ-2-1» дасть змогу посилить оборонний потенціал нашої держави, дозволить підтримати навички персоналу НЦУВКЗ по управлінню космічними апаратами, забезпечить геоінформаційними даними високоточні ракетні комплекси, що створюються, і дасть можливість КБ «Південне» продовжити роботи по створенню більш сучасних супутників ДЗЗ.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


КБ «Південне» Космос ОПК Супутник