fbpx
До Малі можуть відправити російських найманців

До Малі можуть відправити російських найманців

"ПВК Вагнер/Лига" Африка Малі Найманці Росія Світ Франція

Франція розкритикувала плани щодо введення російських найманців в Малі.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на видання Reuters.

Франція заявила, що такий крок “несумісний” з французькою військовою присутністю.

Раніше дипломатичні джерела повідомили виданню, що між російською військовою структурою (“Група Вагнера“), яка комплектується найманцями та забезпечується зброєю Росії, і правлячою хунтою Малі укладена угода.

Згідно з угодою російські найманці будуть навчати малійських військових і забезпечувати захист високопоставлених чиновників.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан. Фото: Reuters

Джерело, що відстежує Західну Африку, і джерело у сфері безпеки в регіоні сказало, що в угоді може бути залучено не менше 1000 найманців.

Два інші джерела вважали, що це число було менше, але не назвали цифр.

Чотири джерела повідомили, що російські найманці отримають близько 6 млрд африканських франків (11 млн доларів) на місяць за свої послуги.

Зокрема, Міністр закордонних справ Франції – Жан-Ів Ле Дріан – сказав: “Група Вагнер” – в минулому засвідчила, що в Сирії та ЦАР здійснювала зловживання і всілякі порушення, що не узгоджуються з жодними рішеннями, і тому воно є несумісним з нашою присутністю”.

Військові Франції у Малі. 2021 рік. Фото: VICE

Міністр збройних сил Флоренс Парлі заявила, що вона “вкрай стурбована” такою угодою.

Джерела повідомили Reuters, що Париж почав дипломатичну кампанію, щоб перешкодити хунті, яка прийшла до влади в результаті перевороту в травні, в укладенні угоди.

За їх словами, Париж подумає про вихід з Малі, якщо угода відбудеться.

Франція стурбована тим, що прибуття російських найманців підірве її десятирічну контртерористичну операцію проти “Аль-Каїди” і повстанців, пов’язаних з “Ісламською державою”.

"ПВК Вагнер/Лига" Африка Малі Найманці Росія Світ Франція