fbpx
До України прибула безпекова допомога від США

До України прибула безпекова допомога від США

Співпраця США Україна Україна-США

В Україну прибула партія додаткової безпекової допомоги від Уряду США.

Про це інформує Мілітарний.

Сьогодні, 10 жовтня в рамках реалізації надання додаткової безпекової допомоги від Уряду Сполучених Штатів Збройним Силам України за результатами домовленостей, досягнутих під час нещодавнього візиту Президента Володимира Зеленського до США, до України прибули вантажі міжнародної технічної допомоги, повідомили у Міноборони.

Окрім раніше погодженого обсягу у 250 млн доларів, Україна отримує від американських партнерів медичне майно, озброєння, необхідні боєприпаси, високоточне озброєння та засоби радіолокаційного спостереження ще на 60 млн доларів.

Вантажі надходять декількома партіями, одна з яких прибула сьогодні до Міжнародного аеропорту «Бориспіль».

“Надання додаткової безпекової допомоги від Уряду Сполучених Штатів Збройним Силам України є черговим свідченням непорушного стратегічного партнерства між нашими державами”, – йдеться у повідомленні.

До України прибула безпекова допомога від США. Партія безпекової допомоги від США для України. Жовтень 2021. Фото: Міноборони України

На початку вересня 2021 року у межах робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки було підписано Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Міністерствами оборони України та США і Угоду між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про проєкти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки.

Наприкінці серпня, президент США Джо Байден розпорядився надати Україні до 60 млн доларів на безпекові потреби. Кошти підуть на товари та послуги Департаменту оборони США, а також військове навчання та підготовку, що надаються Україні.

Передані для Сухопутних військ ЗСУ броньовані позашляховики HMMWV

Ймовірно, йдеться про частину допомоги у рамках погодженого пакету обсягом 155 млн доларів.

Пізніше стало відомо, що в рамках безпекової допомоги США передадуть Україні додаткові протитанкові ракети Javelin.

Військові України с системами Javelin. 2020 рік. Фото: ЗСУ

У квітні Сполучені Штати передали Україні чергову партію допомоги на суму 7,85 млн. дол. для вдосконалення управління і зв’язку, а також запасних частин та агрегатів до автомобілів, медичного обладнання, й тактичного спорядження.

Починаючи із 2014 року Україна отримала матеріально-технічної підтримки від США на загальну суму понад 2 млрд доларів.

Співпраця США Україна Україна-США