fbpx
«Дозор-Б» досі не пройшов кваліфікаційні випробування

«Дозор-Б» досі не пройшов кваліфікаційні випробування

Бронетехніка Випробування Дозор-Б ОПК Україна ХКБМ

Бойова розвідувальна-дозорна машина «Дозор-Б» досі не пройшла кваліфікаційні випробування Міністерства оборони України.

Про це повідомив заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк під час відеоконференції на тему виконання ДОЗ 2021 року.

Цей етап необхідний перед початком постачання серійних зразків до Збройних Сил України.

ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування» у грудні 2020 року мало передати зразок бойової машин для проведення кваліфікаційних випробувань перед запуском його у серійне виробництво.

Через це у переліку озброєння та військова техніка державного оборонного замовлення на 2021 рік немає прийнятої торік на озброєння бойової колісної машини «Дозор-Б».

Також на підприємстві триває дослідно-конструкторська робота під назвою «Турнір» мета якої доопрацювати зразок та надати йому можливість долати водні перешкоди.

«Дозор-Б» на навчаннях 95 ОДШБр. Фото: ЗСУ

Окрім цього Державне підприємство «ХКБМ» працює над протитанковою версією тактичної бойової машини «Дозор-Б».

Основне озброєння самохідного протитанкового ракетного комплексу – керовані ракети типу РК-2С (тандемно-кумулятивні) та РК-2ОФ (уламково-фугасні) аналогічні ПТРК «Стугна».

Возимий боєкомплект протитанкових ракет, що розміщуються у двох барабанах складає 10 одиниць. Споряджання барабанів – з бортів машини.

Збірна модель протитанкового ракетного комплексу на базі «Дозор-Б»

Пускова установка спарена для двох протитанкових ракет, з прицільним комплексом на ньому, схожа конструкція реалізована на протитанковому ракетному комплексі «Амулет» від КБ «ЛУЧ», чи бере останній у розробці – не відомо.

У червні 2016-го на основі конструкторської документації ХКБМ фахівці Львівського бронетанкового заводу виготовили першу партію з 10 одиниць машин «Дозор-Б» та передали їх до ЗСУ.

«Дозор-Б» на параді Незалежності. Фото з відкритих джерел

Тоді Збройні Сили України отримали машини виготовлені на ДП «Львівський бронетанковий завод» за угодою підписаною з Міністерством оборони України у грудні 2015-го року. Після цього доопрацюваннями та покращенням технічних характеристик машини уже займалися харківські конструктори.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Бронетехніка Випробування Дозор-Б ОПК Україна ХКБМ