fbpx
ДСНС України прозвітувало про розмінування на Донбасі

ДСНС України прозвітувало про розмінування на Донбасі

Війна на Донбасі Донбас ДСНС Міністерство оборони ОБСЄ Розмінування Україна

Сили та засоби підрозділів ДСНС України у складі Об’єднаних сил застосовувались до піротехнічних робіт, а також забезпечували функціонування пунктів надання допомоги населенню, розміщених у межах контрольних пунктів на території Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на повідомлення Операції об’єднаних сил.

Упродовж тижня піротехнічних розрахунків використовувались 79 разів до обстеження понад 38 га території. За результатами їх роботи було вилучено і знешкоджено 1142 вибухонебезпечних предметів. 

У пунктах надання допомоги населенню, було надано медичну та психологічну допомогу 342 особам.

Загалом, з початком проведення ООС – 80 411 особа.

Також за повідомленням головного управління ДСНС України у Донецькій області, стало відомо що 22 березня  піротехніки приступили до чергової фази розмінування в рамках співпраці ДСНС з представництвом “The HALO Trust” в Україні на ділянці “Гнутове 1” загальною площею 12 гектарів. Проєкт фінансується Європейським Союзом.

Минулий етап тривав з 9 листопада по 16 грудня 2020 року. За цей час сапери виявили, вилучили та знешкодили 21 одиницю вибухонебезпечних предметів. В основному, це були артснаряди калібру 23 та 30 мм, а також гранати ВОГ-17 та ВОГ-25.

Гуманітарне розмінування відбувається за міжнародними стандартами і суттєво відрізняється від військового. Останнє передбачає локальне очищення території від мін та снарядів, зокрема для проходу техніки або тактичних груп. А під час гуманітарного розмінування територія повністю звільняється від всіх феромагнітних матеріалів.

Спочатку в хід йдуть металошукачі. Після їх сигналів сапери вже починають працювати вручну. Сантиметр за сантиметром досліджують землю. Робота кропітка, майже ювелірна. Які сюрпризи чекатимуть в землі, піротехніки не знають. Це може бути побутове сміття, наприклад, цвяхи чи гайки, залишки сільськогосподарської техніки або вибухонебезпечні предмети.

Черговий етап розмінування Гнутового триватиме до 29 квітня.

Варто нагадати, що на початку березня представники Міністерства оборони України та посли іноземних держав обговорили в зоні операції Об’єднаних сил питання гуманітарного розмінування та мінної безпеки.

У повідомленні Міністерства Оборони України про здійснення робочої поїздки до району проведення ООС заступника міністра оборони України Ігор Старобінського спільно з главами дипломатичних установ Королівства Норвегії, Королівства Швеції, Словацької Республіки, Республіки Хорватія, Республіки Албанія та посла-координатора ОБСЄ.

Головна мета візиту європейських дипломатів – підтримка України у виконанні заходів гуманітарного розмінування та мінної безпеки.Посли ознайомилися із роботою одного з підрозділів Державної спеціальної служби транспорту України зі складу ООС, який здійснює розмінування інфраструктури та місцевості на території Донецької та Луганської областей.

Загалом, з початку 2018 року, піротехнічні підрозділи залучились 10 838 разів, в яких яких було зайнято 9294 465 га території та 23,12 га акваторії, вилучено та знешкоджено 68 666 вибухонебезпечних предметів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Війна на Донбасі Донбас ДСНС Міністерство оборони ОБСЄ Розмінування Україна