fbpx
Екіпажі майбутніх катерів Island цього місяця відправляться у США

Екіпажі майбутніх катерів Island цього місяця відправляться у США

ВМС України Катери «Island» Навчання Світ Україна Україна-США Флот

Екіпажі майбутніх патрульних катерів Island Військово-Морських Сил ЗС України цього місяця відправляться у США на навчання.

Про це повідомив командувач ВМС України контрадмірал Олексій Неїжпапа в інтерв’ю «Радіо Свобода».

В місті Балтимор у США українські військові моряки проходитимуть 10-тижневий курс підготовки на базі навчального центру Берегової охорони.

Перед відправкою за океан українські військові моряки проходили інтенсивний курс в Україні на базі 198 Навчального центру ВМС ЗС України та інших установах.

Перший етап підготовки відбувся в Одесі, де відібрані кандидати пройшли теоретичний і практичний курси занять, на яких вивчали технічні характеристики катерів цього класу.

Під час другого етапу, що тривав чотири тижні, майбутні члени екіпажів відпрацьовували майже всі практичні питання, пов’язанні зі службою на кораблі.

Підготовка екіпажів ВМС ЗСУ. Фото: АрміяInform

Наприкінці другого етапу особовий склад всього екіпажу катера практикували роботу роботу між головним командним пунктом і всіма постами.

Про набір нових екіпажів на патрульні катери типу Island стало відомо у жовтні 2019 року, коли Начальник управління персоналом – Заступник начальника штабу ВМС ЗС України Олександр Шевченко офіційно озвучив про це.

Аналогічну підготовку пройшли екіпажі патрульних катерів «Слов’янськ» та «Старобільськ», у США вони прибули 6 липня 2019 року, а вже 15 вересня того ж року її було завершено.

Патрульні катери «Слов’янськ» та «Старобільськ» типу Island 4 жовтня 2019 року були завантажені на судно Ocea Freedom, а доставили до Одеси 21 жовтня, за два дні їх спустили на воду.

13 листопада 2019 року, у Практичній гавані міста Одеси відбулась церемонія підняття прапорів ВМС ЗС України на раніше переданих патрульних катерах «Слов’янськ та «Старобільськ» типу Island, а також пошуково-рятувальному судні «Олександр Охрименко».

Патрульні катери «Слов’янськ та «Старобільськ» типу Island, на урочистостях

Нові ж катери мають надійти до України після завершення підготовки екіпажів у першому півріччі 2021 року, а до кінця року – набути бойових спроможностей для виконання поставлених завдань.

ВМС України Катери «Island» Навчання Світ Україна Україна-США Флот