fbpx
Ексофіцера спецслужб Польщі звинуватили у шпигунстві на Китай

Ексофіцера спецслужб Польщі звинуватили у шпигунстві на Китай

Європа Затримання Китай (КНР) Польща Світ Сусіди Шпигунство

Ексофіцера спецслужб Польщі звинуватили у шпигунстві на Китай, окрім нього затримано громадянина Піднебесної.

Про це пише Польське радіо.

Китаєць, який на момент арешту був одним із директорів польського відділення групи Huawei, мав передавати інформацію в штаб-квартиру.

Пйотр Д., ексспівробітник Агентства внутрішньої безпеки та Вейкін В., імовірно офіцер китайської розвідки, були звинувачені польською прокуратурою у шпигунстві.

Поляк мав надавати конфіденційну та секретну інформацію в обмін на готівку, привабливі поїздки чи подарунки.

Офіційно розслідування щодо китайського агента та колишнього офіцера Aгентства внутрішньої безпеки тривало понад 1,5 року. Пйотра Д. та Вейкіна В. затримали у січні 2019 року. Насправді польські спецслужби вже кілька років спостерігали за обома чоловіками.

Висновки слідчих показують, що Вейкін В. – це офіцер китайської розвідки, який працює в Польщі декілька років. Цей випускник Пекінського університету іноземних мов (який вважається кузнею китайської дипломатії та розвідки), з 2006 року працював у Генеральному консульстві КНР у Ґданську. У 2011 році він був працевлаштований в Huawei і знову відправлений до Польщі. Китаєць відповідав за зв’язки з громадськістю компанії в Польщі та контакти з дипломатичними місіями. У 2017 році він став директором з продажу Huawei. Його головним завданням був продаж продукції китайської компанії в державному секторі.

Після затримання Вейнінґа В., компанія Huawei опублікувала таке повідомлення:
«Huawei обізнана в ситуації і постійно відстежує її. Ми, поки що, це не коментуємо. Huawei відповідає усім чинним законам та нормам країн, у яких здійснює свою діяльність. Крім того, Huawei вимагає від кожного працівника дотримання законів та правил країн, в яких компанія має офіси».

Співробітники польської спецслужби ABW

Китаєць до сьогодні перебуває під арештом. У свою чергу Пйотр Д., – це досвідчений офіцер Агентства внутрішньої безпеки, у якому він працював до 2011 року. Зокрема, він займав посаду віцедиректора департаменту ІТ-безпеки. Згодом він працював у Військовій технічній академії, Управлінні електронних комунікацій та Orange Polska, займався питаннями цифрової безпеки. В останній компанії Пйотр Д. відповідав за співпрацю з Асоціацією польських банків та за систему сповіщення SMS.

«Gazeta Wrocławska» встановила, що Пйотр Д. читав лекції у Вроцлавському університеті на тему «Співпраця служб у боротьбі з економічною та фіскальною злочинністю», а також проводив практичні заняття на тему «white intelligence», тобто так званої – «білої» розвідки. Його слухачами були прокурори та судді.

За даними слідчих, Пйотр Д. протягом кількох років передавав китайській розвідці важливу інформацію, наприклад, про урядову телеінформаційну мережу. За роботу його мали винагороджувати великими сумами готівки, а також дорогими подарунками, такими як ексклюзивні поїздки чи дороге електронне обладнання.

Прокуратура та Агентство внутрішньої безпеки не хотіли розголошувати те, яким чином ця інформація передавалася китайській розвідці, чи які стосунки були між Пйотром Д. та Вейкіном В.

Співрозмовники порталу tvp.info стверджують, що «шляхи обох підозрюваних, в якийсь момент перетнулись». У Національній прокуратурі Вейкіна В. обвинуватили у «діях від імені зовнішньої розвідки та наданні інформації, яка може завдати шкоди Республіці Польща».

Своєю чергою Пйотра Д. звинувачують у «діяльності з метою отримання фінансової вигоди в діяльності зовнішньої розвідки та передачі конфіденційної інформації, яка могла б нашкодити Республіці Польща». Обом обвинуваченим загрожує покарання до 15 років позбавлення волі.

Співробітники польської спецслужби ABW

Пйотр Д. чекає вироку суду на волі. Заарештований у січні 2019 року, він був звільнений у липні, після чого суд замінив ізоляцію заставою в розмірі 120 тис. злотих та наглядом поліції.

Невідомо, чи обоє підозрюваних визнали вину за звинуваченнями, що були висунуті проти них. За повідомленнями ЗМІ, обидва стверджували, що вони невинні. Цікаво, що представники посольства Китаю були дуже активними під час розслідування. Вони навіть мали запросити слідчих на свою батьківщину.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Європа Затримання Китай (КНР) Польща Світ Сусіди Шпигунство