fbpx
Есмінець Франції збив надзвукову ціль ракетою Aster 30

Есмінець Франції збив надзвукову ціль ракетою Aster 30

ВМС Франції Есмінці навчання ППО та ПРО Світ Флот

На цьогорічних навчаннях «Грізний щит» французький есмінець ППО FS Forbin перехопив надзвукову ціль за допомогою зенітної ракети Aster 30.

Про це повідомляє Naval Today.

Морські навчання «Грізний щит 21» (At-Sea Demo/Formidable Shield 21), організовані командуванням Шостого флоту США  зібрали морські сили приблизно з 15 кораблів країн союзників.

Змодельоване завдання місії французького есмінця FS Forbin полягало в захисті важливих морських об’єктів союзної країни.

Повідомляється, що екіпаж виявив і перехопив надзвукову ціль у вигляді протикорабельної ракети, що летіла зі швидкістю 1860 миль/год (3000 км/год) в декількох метрах над поверхнею моря, що ускладнювало її виявлення.

Корабельна система протиповітряної оборони PAAMS була готова до застосування, і зенітна ракета Aster 30 була випущена. За короткий проміжок часу ціль була знищена. Таким чином, ці стрільби підтвердили можливість французького військового корабля боротися з сучасними надзвуковими загрозами.

“Перед фактичним застосуванням озброєння команда на борту корабля провела кілька модельованих стрільб Aster 30, щоб переконатися у відсутності технічних проблем та забезпеченні умов стрільби для найкращого результату”, – зазначається у повідомленні.

Серія ракет Aster, що складається переважно з Aster 15 і Aster 30, є сімейством зенітних ракет з вертикальним пуском.

Aster виробляється EuroSAM, європейським консорціумом, що складається з MBDA Франція, MBDA Італія та Thales Group. Ракета призначена для перехоплення та знищення широкого спектра повітряних загроз, таких як надзвукові протикорабельні крилаті ракети на дуже малій висоті, літаки та інші повітряні об’єкти.

Aster в основному експлуатується Францією, Італією та Великобританією і є інтегрованою складовою ракетного комплексу ППО PAAMS, відомого у Королівському флоті як Sea Viper. Як основна зброя системи PAAMS, ракерами Aster озброєні есмінці Type 45 та фрегати класу Horizon. Перехоплювачами також оснащуються французькі та італійські багатоцільові фрегати FREMM.

Варто зазначити, що у лютому, цього року, багатоцільовий фрегат Normandie ВМС Франції класу FREMM успішно провів випробувальний пуск зенітної ракети Aster 30. стрільби проводилися по повітряній цілі. Ракета успішно вразила мішень, яка була повітряним дроном, який імітував ракету.

Фрегат Normandie був закладений у 2014 році та спущений на воду 1 лютого 2018 року в рамках спільної італо-французької програми, відомої як FREMM, яка мала на меті розробки нового типу фрегатів.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


ВМС Франції Есмінці навчання ППО та ПРО Світ Флот