fbpx
Есмінець ВМС США USS Ross (DDG 71) зайшов у Чорне море. ВІДЕО

Есмінець ВМС США USS Ross (DDG 71) зайшов у Чорне море. ВІДЕО

ВМФ США Есмінець класу Arleigh Burke Флот Чорне море

Американський ракетний есмінець USS Ross (DDG 71) у неділю зайшов в Чорне море.

Про це повідомляють Військово-морські сили США

В чорноморські води, після проходження проток Дарданелли і Босфору, увійшов американський ракетний есмінець USS Ross (DDG 71).

“Цим візитом ми послідовно збільшуємо наші відносини з нашими чорноморськими партнерами. Стійкі операції в Чорному морі мають вирішальне значення для створення безпечного морського середовища та забезпечення свободи судноплавства”, – заявив командир корабля Джон Джон.

Операції корабля у Чорному морі зміцнять взаємодію з союзниками і партнерами по НАТО і продемонструють колективну рішучість в питаннях безпеки Чорного моря в рамках операції “Атлантичне врегулювання”.

Це перший випадок, коли корабель ВМС США відвідав Чорне море з початку 2020 року. Востаннє корабель перебував у Чорному морі у 2019 році.

Характеристики есмінця

Ракетний есмінець USS «Ross» (DDG-71) є 21 в першій серії Flight I есмінців класу «Arleigh Burke» («Арлі Берк»), побудованих для ВМС США. Є другим кораблем ВМС, який названий на честь капітана Donald K.Ross (Дональда К.Росса) (1910-1992), нагородженого Медаллю Пошани за проявлений героїзм під час атаки японців на Перл-Харбор.

Корабель був побудований на верфі суднобудівельної компанії США Ingalls Shipbuilding, розташованої в Паскагула, штат Міссісіпі, відповідно до контракту від 08 квітня 1992 року. Закладено 10 квітня 1995 року. 22 березня 1996 відбулася церемонія хрещення і спуску на воду. Хрещеною матір’ю стала Helen Ross (Хелен Росс), вдова капітана Donald K.Ross. У квітні 1997 року есмінець разом з екіпажем здійснив перехід в Галвестон, штат Техас, де 28 червня 1997 року введено корабель в експлуатацію. Портом приписки стала військово-морська база Норфолк, штат Вірджинія. З 16 червня 2014 року портом приписки стала військово-морська база Рота (Rota), Іспанія.

Основні технічні характеристики есмінця:

Водотоннажність: 8900 тонн
Довжина: 154 метри
Ширина: 20 метрів
Осадка: 9.4 метри
Максимальна швидкість: 30 вузлів
Екіпаж: 281 осіб
Озброєння:
• дві пускові установки ( на 29 та 61 ракети) для вертикального запуску ракет RIM-66 SM-2, BGM-109 Tomahawk чи RUM-139 VL-Asroc
• 127 мм артилерійська установка Mark 45
• два бойових модулі калібром 25 мм
• чотири великокаліберні кулемети калібром 12.7 мм
• два торпедних апарати
• дві ПРК Harpoon Missile Launcher SSM
• 2 × 20 мм шестиствольний бойовий модуль Phalanx CIWS
Авіакрило: два гелікоптера Sikorsky MH-60R

ВМФ США Есмінець класу Arleigh Burke Флот Чорне море