fbpx
Естонія хоче налагодити виробництво бронетехніки

Естонія хоче налагодити виробництво бронетехніки

Patria Балтія Бронетехніка Естонія ОПК Світ

Десяток естонських підприємств на чолі з фірмою Milrem приступили до створення консорціуму, щоб взяти участь в загальному тендері Естонії, Фінляндії та Латвії щодо закупівлі бронетехніки, а по можливості й самим почати виробництво такої техніки в Естонії.

Про це повідомляє естонське видання EER.

У грудні Естонія, Латвія і Фінляндія підписали договір з метою спільно розвивати сферу оборони та придумати варіант співпраці при розробці відповідної всім платформи для бронетранспортерів.

Передбачається, що колісні бронетранспортери на тривісній платформі розробить фінський завод Patriа.

На даний момент бронемашини Pasi  цього заводу використовуються в Силах оборони Естонії.

Pasi (Patria XA-180 Series). Фото з відкритих джерел.

“Естонські підприємства об’єдналися і продемонстрували чітке бажання брати участь в цьому проєкті”, – заявив виконавчий директор Естонського союзу оборонної промисловості Тармо Рянісоо, додавши, що підприємства запропонували Міністерству оборони два варіанти участі в тендері.

“Перший варіант: створений консорціум придбає ліцензію Patria на виробництво бронемашин в Естонії, на складання ланцюжка поставок разом з дизайном необхідних модифікацій і забезпечення розвитку в Естонії”, – розповів Рянісоо

“Якщо це буде занадто дорого, то естонський консорціум міг би сам розробити відповідний потребам Естонії бронетранспортер 6×6. Необхідна компетенція у естонської оборонної промисловості є”, – запевнив виконавчий директор.

Тармо Рянисоо. Фото з відкритих джерел.

За даними ERR, до проєкту на чолі з Milrem AS приєдналися Baltic Marine Group, Cybernetica AS, Baltflex AS, OÜ Nordic Armoury, OÜ Bristol Trust, Merrem Tööstusplast OÜ, Heavy Industries Estonia OÜ, Toci OÜ і Torm Metall OÜ. Брати участь можуть і інші естонські підприємства.

Учасники проєкту хотіли б утримувати до 70% вартості виробництва бронетранспортерів і ланцюжки поставок в Естонії, забезпечуючи як збереження робочих місць, так і створення нових.

Виданню ERR не вдалося зв’язатися з директором Milrem Кульдаром Вяерсом, але представник підприємства повідомив, що підготовка до участі в тендері просунулася далеко, є реальна машина, з якої консорціум збирається виступити, а також проведені необхідні підрахунки вартості проєкту та інвестицій.

Продукція компанії Milrem

Обсяг закупівлі склав би сотні мільйонів євро

За словами виконавчого директора Союзу оборонної промисловості, якби Естонія придбала в рамках тендеру сотню або більше бронетранспортерів на 30-40 років, це означало б дуже великі витрати, вартість однієї машини виражається шестизначними, а то і семизначними числами.

“Обслуговування протягом 30-40 років також коштувало б мільйони”, – зазначив Рянісоо.

Представники консорціуму мають намір зустрітися з керівництвом заводу Patria в травні. “Ми повинні будемо прийняти рішення, виробляти якусь частину (бронетранспортера – прим. Ред.) В Естонії або ж естонські підприємства виступлять з конкуруючою пропозицією щодо виробництва бронемашин”, – пояснив Рянісоо.

Він зазначив, що в планах консорціуму – створення бронемашини, з виробництвом якої впоралася б і естонська промисловість.

Міністерство оборони проєкт схвалює

Підпорядкований Міністерству оборони Центр оборонних досліджень ставиться до планів підприємств прихильно.

“Спільно з Латвією ми поставили умовою проєкту участь в ньому місцевих оборонних підприємств. Також ми попросили представників заводу Patria зробити конкретну пропозицію, яким чином можна залучити естонську оборонну промисловість, – повідомив директор Центру оборонних досліджень Кусті Сальм. – У той же час ми лише в початковій фазі проєкту. Перша мета – отримати відповідну вимогам Естонії платформу за максимально вигідною ціною”.

17 грудня 2019 року представники оборонних відомств Естонії, Латвії та Фінляндії підписали протокол про співпрацю у сфері розвитку платформи для бронетранспортера.

29 січня 2020 року Латвія і Фінляндія підписали з Patria технічну угоду про запуск програми дослідження і розвитку платформи 6×6. Естонія до цієї угоди не приєдналася.

“Поставка нової техніки – завжди складний процес, в якій слід зважати на вимоги та етапами тендера різних країн. Для Естонії це означає, що рішення про заміну використовуваних зараз бронетранспортерів буде прийнято в рамках програми розвитку державної оборони, а не тільки в рамках домовленостей між країнами”, – пояснив прес-секретар Міністерства оборони Роланд Муроф.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Patria Балтія Бронетехніка Естонія ОПК Світ