fbpx
Естонія купує морські міни

Естонія купує морські міни

Балтія Естонія Європа Закупівлі Міни Світ Флот

Балтійська країна Естонія купує морські міни.

Про це інформує Мілітарний.

З повідомлення естонської телерадіомовної компанії ERR стало відомо, що до кінця цього року Естонія вперше в сучасній історії отримає партію морських мін – відповідний договір з фінською компанією представники Центру оборонних інвестицій підписали в середу.

Щоправда, Центр оборонних інвестицій і Сили оборони країни не розголошують ні обсяг поставок, ні вартість контракту.

Варто зазначити, що Центр оборонних інвестицій отримав завдання провести тендер на поставку комплексу берегової оборони в складі двох нових складових: перша – це морські міни і засоби для їх установки, друга – берегова оборона, тобто протикорабельні ракети.

І на даний момент з підписанням цього договору ми виконали першу частину цього завдання, – розповів Аско Ківінукк з Центру оборонних інвестицій.

Підрив знайдених морських мін естонськими військовими

Морські міни будуть доставлені в Естонію в цьому році, але встановлювати їх в море негайно ніхто не збирається – навіть для протидії військовим кораблям ймовірного противника.

“Перетин морського кордону не означає неодмінно війну – є таке поняття як” мирний прохід “. І такий прохід може зробити корабель під будь-яким прапором через води будь-якої держави – за умови, що він не займається діяльністю, що суперечить поняттю” мирного проходу “. І якщо ви, як прибережна держава повідомляєте, що замінували зони – а про це відповідно до конвенціями необхідно повідомляти – то це значно впливає на свободу судноплавства, яка в такому випадку обмежується “, – пояснив коммодор Юрі Саска.

У повідомленні відзначається, що мінування територіальних вод – це в першу чергу засіб стримування ймовірного противника. Міни – лише один з компонентів створюваної берегової оборони Естонії.

Нагадуємо, що у квітні, в Балтійському морі закінчилася міжнародна протимінна операція Open Spirit 21. За час її проведення вдалося нейтралізувати 127 вибухових об’єктів: 93 німецькі якірні міни, сім торпед, а також інші вибухові пристрої.

В ході Open Spirit 21, що тривала в період з 19 по 29 квітня було обстежено понад 198 квадратних кілометрів територіальних вод Естонії. Серед виявлених вибухових пристроїв переважали морські міни часів Другої світової війни.

У цьогорічній операції  брала участь 1-а постійна протимінна група НАТО і Балтійська ескадра мінних тральщиків (Baltron) – близько 800 моряків на 21 кораблі з 11 країн: США, Великобританії, Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Німеччини, Бельгії, Нідерландів, Румунії та Естонії.

ВМС Естонії були представлені мінними тральщиками Ugandi і Sakal, штабним кораблем Wambola , а також групою водолазів та оперативним штабом, який відповідав за загальне керівництво операції. Підтримку надав корабель Департаменту поліції і прикордонної охорони Kindral Kurvits.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Балтія Естонія Європа Закупівлі Міни Світ Флот