fbpx
Естонія модернізує САУ K9

Естонія модернізує САУ K9

K9 Thunder Артилерія Балтія Естонія Європа Модернізація САУ Світ

Естонія модернізує свої самохідні артилерійські установки K9 Thunder.

Про це інформує Мілітарний.

Державний центр оборонних інвестицій (RKIK) уклав договір на модифікацію 24 самохідних гаубиць K9 Thunder для потреб Сил оборони Естонії за 4,6 млн євро, пише естонський інформаційний ресурс ERR.

Укладена угода з компанією GoCraft передбачає монтаж на самохідні артилерійські установки систем зв’язку і управління, фарбування, заміну системи пожежогасіння, адаптацію електросистеми і монтаж іншого додаткового обладнання.

При адаптації K9 для Естонії були враховані потреби і пропозиції майбутніх користувачів, щоб створити тим самим передумови для найбільш ефективного використання потенціалу K9 в естонських умовах, що підвищить можливості вогневої підтримки бригад Сил оборони, – зазначив інспектор артилерії Сил оборони, підполковник Арбо Пробан .

Планується, що на першому етапі будуть модифіковані два прототипи, які пройдуть період тестової експлуатації у військах. Потім на підставі затвердженого проекту будуть модернізовані і решта артилерійських установок. Роботи будуть виконані у взаємодії з південнокорейською компанією Hanwha Defence, яка є виробником САУ K9 Thunder.

Самохідні гаубиці К9 Thunder Естонії. Жовтень 2020. Фото: МО Естонії

Діюча програма розвитку державної оборони передбачає поставку в Естонію 18 самохідних гаубиць K9 за 58 млн євро.

Також розглядається можливість придбати шість додаткових артилерійських систем цієї моделі і створити відповідний підрозділ вогневої підтримки не тільки в першій, але і в другій піхотній бригаді.

Самохідні гаубиці К9 Thunder Естонії. Жовтень 2020. Фото: МО Естонії

В Силах оборони Естонії є власні інструктори, які приступлять до навчання військовослужбовців строкової служби восени цього року.

Термін експлуатації самохідних гаубиць K9 Thunder становить 45 років, і очікується, що куплені уживані системи прослужать в Силах оборони ще як мінімум 30 років. Останні модернізовані артилерійські установки повинні бути передані Силам оборони в 2024 році.

У квітні цього року, на Центральному полігоні Сил оборони Естонії інструктори Артилерійського батальйону провели перші тестові стрільби зі самохідних гаубиць K9 Kõu.

В ході стрільб також була успішно випробувана система управління вогнем Tooru. З її допомогою коригувальники можуть передавати координати цілі артилерійським розрахунками в цифровому форматі, що значно економить час при наведенні зброї. У свою чергу, це підвищує маневреність і ефективність підрозділу.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


K9 Thunder Артилерія Балтія Естонія Європа Модернізація САУ Світ